Bundesliga: Schäfer András visszatért, az Union ikszelt a Leverkusennel

M. B.M. B.
2023.04.29. 17:39
Schäfer András beállt, az Union Berlin pontot szerzett Xabi Alonsóék ellen (Fotó: Facebook/1. FC Union Berlin)
Az Union Berlin gól nélküli döntetlent játszott a Bayer Leverkusennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójának kora délutáni meccsén. A többi, azonos időpontban rendezett meccsen a Frankfurt az Ausburggal ikszelt, a Stuttgart legyőzte a Mönchengladbachot, míg a Freiburg elvitte a pontokat az 1. FC Köln otthonából.

EINTRACHT FRANKFURT–FC AUGSBURG 1–1

Szerencsés találattal szerezte meg a vezetést az Európa-liga tavalyi győztese, a 25. percben Aurélio Buta átadásába Elvis Rexhbecaj kapott bele, a labda az albán védő pechjére a kapuba pattant (GÓLVIDEÓ ITT).

Az Augsburg válasza az 58. percben érkezett: Ermedin Demirovic beadásnak szánt tekerését mindenki elengedte, így Kevin Trapp, a frankfurtiak kapusa is, a labda pedig a hálóban kötött ki (GÓLVIDEÓ ITT). A bosnyák légiós találatára már nem tudott válaszolni a hazai csapat – döntetlennel zárult a találkozó.

1. FC KÖLN–FREIBURG 0–1

A történelmi BL-indulásra hajtó Freiburg a szünet után nyolc perccel talált be Kölnben: a japán válogatott Doan Ricu csukafejessel vette be a hazaiak kapuját (GÓLVIDEÓ ITT). A Freiburgba Sallai Roland a 72. percben állt be. Több gól nem született – a Freiburg pontszámban beérte az ikszelő Union Berlint.

UNION BERLIN–BAYER LEVERKUSEN

Az Union és a Bayer felsőházi rangadója gólt nem hozott, de magyar szempontból fontos pillanatot igen: a mérkőzés 69. percében ugyanis a fővárosi együttesbe beállt a sérüléséből felépülő magyar válogatott középpályás, Schäfer András.

VFB STUTTGART–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Látványos találattal került előnybe a hazai együttes: a 25. percben Sekou Guirassy villant meg közvetlen közelről és laza mozdulattal küldte a hálóba az egyébként is kapura tartó labdát (GÓLVIDEÓ ITT).

A mérkőzés hajrájában mindkét csapat értékesített egy-egy tizenegyest (Weigl, illetve Coulibaly volt eredményes), de az Itakura kiállásával emberhátrányba kerülő vendégeknek nem sikerült az újabb egyenlítés, így a Stuttgart győzött és nyomást helyezett Dárdai Pál Herthájára.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Augsburg 1–1
(Rexhbecaj 25. – öngól, ill. Demirovic 58.)
1. FCKöln–Freiburg 0–1 (Doan 53.)
Union Berlin–Bayer Leverkusen 0–0
VfB Stuttgart–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Guirassy 22., T. Coulibaly 83. – 11-esből, ill. Weigl 77. – 11-esből)
Kiállítva: Itakura (Mönchengladbach, 81.)