Bundesliga: magabiztos győzelemmel rajtolt a Köln

I. SZ.I. SZ.
2022.08.07. 19:42
Nagyon jól indult a Köln bajnoki idénye (Fotó: AFP)
Az Európa-konferencialigában a Fehérvárra váró 1. FC Köln 3–1-re legyőzte a Schalkét a Bundesliga 1. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén.

Már a gól nélküli első félidőben nagy lépést tett a győzelem felé a Köln, a vendégektől ugyanis a 35. percben kiállították Dominick Drexlert.

A létszámfölényt a második félidő elején gólra váltotta a Köln, Luca Kilian góljával vezetést szerzett. Florian Kainz is betalált a felszabadultan játszó hazaiaknál, a vendégek Marius Bulter góljával csak szépíteni tudtak, de Dejan Ljubicic gyors válaszával eldöntötte a mérkőzést.

BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
1. FC Köln–Schalke 3–1 (Kilian 49., Kainz 65., Ljubicic 80., ill. Bulter 76.)

KORÁBBAN
VfB Stuttgart–RB Leipzig 1–1 (Ahamada 31., ill.Nkunku 8.)
Szombaton játszották

Union Berlin–Hertha BSC 3–1 (Siebatcheu 31., S. Becker 50., Knoche 54., ill. Lukébakio 85.)
Augsburg–Freiburg 0–4 (Gregoritsch 46., Grifo 48., Ginter 61., Doan 78.)
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 3–1 (Benszebaini 42., Thuram 71., Elvedi 78., ill. Skov 25.)
Bochum–Mainz 1–2 (K. Stöger 39., ill. Onisiwo 26., 77.)
Wolfsburg–Werder Bremen 2–2 (Nmecha 11., Guilavogui 84., ill. Füllkrug 21., Bittencourt 23.)

Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 1–0 (Reus 9.)
Pénteken játszották
Eintracht Frankfurt–Bayern München 1–6 (Kolo Muani 64., ill. Kimmich 5., Pavard 10., Mané 29., Musiala 35., 82., Gnabry 43.)