Bundesliga: hétgólos rangadót nyert a Bayer Leverkusen

2020.11.08. 20:04
Rangadót nyert a Leverkusen (Fotó: AFP)
A Bayer Leverkusen 4–3-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában, ezzel pontszámban beérte a 3. helyen álló Borussia Dortmundot.

Tovább őrzi veretlenségét a Bayer Leverkusen a német élvonalban. Peter Bosz együttese ráadásul zsinórban a negyedik győzelmét aratta. Stílszerűen négy gólt lőve a tabellán (a forduló kezdetekor) egy ponttal mögötte álló Borussia Mönchengladbachnak.

Pedig a rangadón a vendégcsapat szerzett vezetést, Lars Stindl a 18. percben tizenegyesből volt eredményes, de Lucas Alario a 27. minutumban egyenlített (1–1). A csapásváltás folytatódott: a 30. percben ismét Stindl, a 41.-ben ismét Alario talált a kapuba (2–2), így döntetlenre álltak a felek a szünetben.

A második rész aztán már a Leverkusen kedve szerint alakult. A házigazda ezúttal már nemcsak jóval többet birtokolta a labdát a Gladbachnál, hanem a helyzeteivel is jobban tudott sáfárkodni. A 67. percben Lukas Hrádecky védett óriásit, ezzel megágyazva a Leverkusen ellencsapásának. Egy perc nem telt bele, ott táncolt a labda a vendégkapuban: a változatosság kedvéért Leon Bailey váltotta gólra Moussa Diaby passzát (3–2).

A Mönchengladbach kiesett a ritmusból, a 82. percben pedig meg is pecsételődött a sorsa. Nadiem Amiri volt önzetlen, Julian Baumgartlinger pedig nem hibázta el a ziccert (4–2). A hajrában Valentino Lazaro még szépített ugyan (és milyen pazar góllal tette azt!), de a Borussiának így sem volt reális esélye arra, hogy megmentse legalább az egyik pontot (4–3).

A Leverkusen mellett már csak a Wolfsburg veretlen a Bundesligában – igaz, utóbbi együttesnek már öt döntetlenje is van. A Bayer ezzel szemben a dobogóért küzd, pontszámban be is érte a 3. helyen tanyázó, szombaton a Bayern München ellen rangadót vesztő Borussia Dortmundot.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Leverkusen–Mönchengladbach 4–3
(Alario 27., 41., L. Bailey 68., Baumgartlinger 82., ill. L. Stindl 18., 30. – az elsőt 11-esből, Lazaro 90+4.)
KORÁBBAN
Wolfsburg–Hoffenheim 2–1 (Steffen 5., Weghorst 26., ill. Adamjan 88.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Dortmund–Bayern München 2–3
(Reus 45., Haaland 83., ill. Alaba 45+4., Lewandowski 48., L. Sané 80.)
RB Leipzig–Freiburg 3–0 (Konaté 26., Sabitzer – 11-esből, Angelino 89.)
Augsburg–Hertha BSC 0–3 (Cunha 44. – 11-esből, Lukebakio 51., Piatek 85.)
Mainz–Schalke 2–2 (Brosinski 6. – 11-esből, Mateta 45+2 – 11-esből, ill. Uth 36., St. Juste 82. – öngól)
Union Berlin–Bielefeld 5–0 (Endo 3., Andrich 13., S. Becker 45+2, Kruse 52. – 11-esből, Teuchert 89.)
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 2–2 (N. González – 11-esből, G. Castro 37., ill. André Silva 61., D. Abraham 75.)

PÉNTEKEN
Werder Bremen–1. FC Köln 1–1 (Bittencourt 82. – 11-esből, ill. Moisander 67. – öngól)