Nem lehet megverni a Leverkusent?! A ráadás ráadásában bukta el győzelmét a Stuttgart

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.27. 20:28
Megint drámai végjáték után, kétgólos hátrányból ikszelt a Leverkusen (Fotó: Getty Images)
Megint óriási dráma után tudta megőrizni immár 46 tétmérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát az újdonsült német bajnok Bayer Leverkusen, amely kétgólos hátrányból állt fel és játszott hazai pályán 2–2-es döntetlent a harmadik helyen álló VfB Stuttgarttal a Bundesliga 31. fordulójában.

Az idény előtt kevesen gondolták volna, hogy a 31. forduló slágermérkőzését a már bajnok Leverkusen vívja a harmadik helyezett Stuttgarttal, de a két csapat minden előzetes várakozást felülmúlt, így nem véletlen, hogy Németországban is főműsoridőt kapott a találkozó.

A Leverkusennek a bajnoki cím biztosítása után már csak az lehet a célja, hogy megőrizze 45 mérkőzés óta tartó veretlenségét. Xabi Alonsóék ennek megfelelően sokat is támadtak a vezetés megszerzése érdekében, de hiába a nyolc kapura lövés az első félidőben, a szünetig nem tudtak előnybe kerülni.

Sőt, a második félidőben hideg zuhanyként érte a Leverkusent, hogy két perc elteltével Chris Führich gólt szerzett Deniz Undav kapufája után, majd újabb tíz perccel később már Undav is eredményes volt (0–2). A hazaiak ezután fokozták a tempót, és Amine Adli révén öt perccel később szépítettek is, a 78. percben pedig közel álltak az egyenlítéshez, de les miatt nem adták meg Odilon Kossounou találatát.

A teljesen nyílt végjátékban Lukas Hradeckynek és Alexander Nübelnek is be kellett mutatnia néhány nagy védést, majd az elképesztő végjátékokat már korábban is produkáló Leverkusen megint óriási hajrát vágott ki, és Robert Andrich góljával pontot tudott menteni. 2–2

NÉMET BUNDESLIGA
Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 2–2 (Adli 62., Andrich 90+7., ill. Führich 47., Undav 57.)
KORÁBBAN
Augsburg–Werder Bremen 0–3 (Schmid 52., Ducksch 61., Deman 90.)
Bayern München–Eintracht Frankfurt 2–1 (Kane 9. 61. – a másodikat 11-esből, ill. Ekitiké 23.)
Freiburg–Wolfsburg 1–2 (Bornauw 42. – öngól, ill. M. Arnold 82., Lacroix 90.)
Kiállítva: Sildillia (64., Freiburg)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 4–1 (Openda 23., Sesko 45+2., Simakan 46.,C. Baumgartner 80., ill. Sancho 20.)

VASÁRNAP JÁTSSZÁK
15.30: Mönchengladbach–Union Berlin (Tv: Arena4)
17.30: Mainz–1. FC Köln (Tv: Arena4)
19.30: Darmstadt–Heidenheim
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bochum–Hoffenheim 3–2 (K. Stöger 34., 64., Passlack 45+2., ill. Kramaric 73., 84.)