Hertha: a klub korábbi játékosa lesz Dárdai új segítője

V. J.V. J.
Vágólapra másolva!
2021.08.04. 19:18
null
Vedad Ibisevic játékosként öt éven át erősítette a Herthát (Fotó: AFP, archív)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Hertha BSC-nél vállal munkát a klub korábbi meghatározó játékosa, Vedad Ibisevic – számolt be a klub hivatalos honlapja. Az egykori bosnyák válogatott labdarúgó a berliniek első csapatában Dárdai Pál vezetőedző munkáját segítheti majd, a támadók trénereként.

 

Az egykori Jugoszláviában, a mai Bosznia-Hercegovina területén született Vedad Ibisevic 2003-ban, az Egyesült Államokban kezdte felnőtt labdarúgó-pályafutását, ezt követően futballozott Franciaországban, majd 2006 nyarától német klubokban, többek között a Hoffenheimben és a Stuttgartban játszott.

A sváboktól került 2015-ben – először egy évre kölcsönbe, majd végleg – a berliniekhez, ahol 2020 nyaráig 159 tétmérkőzésen 56 gólt szerzett. Az egykori bosnyák válogatott támadó ezt követően még tett egy három hónapos kanyart a Schalkéhoz, majd befejezte pályafutását.

A 36 esztendős korábbi játékos berlini visszatérését augusztus 4-én jelentette be a Hertha. Feladata a támadók felkészítése lesz Dárdai Pál vezetőedző mellett, aki örömmel tekint előre az Ibiseviccsel való közös munkára.

„Vedad már játékosként is a meghosszabbított kezemnek számított a pályán. Igazi vezéregyéniség, örvendek annak, hogy együtt fogunk dolgozni, edzőnként egy fontos területet fog ellátni. Segítségével még inkább személyre szabottan tudjuk felkészíteni a játékosainkat az előttünk álló megmérettetésekre” – mondta el a klub honlapjának a Hertha trénere.

Legfrissebb hírek

Hátrányba került, mégis veretlen maradt a St. Pauli

Német labdarúgás
22 perce

Kane duplázott, a Bayern alaposan elpáholta a Hamburgot

Német labdarúgás
21 órája

Kasper Hjulmand a Frankfurt elleni győzelemmel debütált a Leverkusen kispadján

Német labdarúgás
2025.09.12. 22:30

Schäfer András hétvégén sem játszhat az Union Berlinben

Német labdarúgás
2025.09.12. 13:48

Michael Owen továbbra is úgy gondolja, hogy Harry Kane rossz döntést hozott

Német labdarúgás
2025.09.11. 11:59

Christian Eriksen Dárdai Bence csapattársa lett – hivatalos

Német labdarúgás
2025.09.10. 17:14

„A legjobb játékosoknak már nem vonzó” – Ballack a Bundesligát kritizálta

Német labdarúgás
2025.09.10. 15:02

Megtalálta Erik ten Hag utódját a Leverkusen – hivatalos

Német labdarúgás
2025.09.08. 15:37
Ezek is érdekelhetik