A sereghajtó Energie Cottbus esélyt sem adott a Bayern Münchennek

2008.03.15. 17:55
Kevesen gondolhatták azt, hogy a Cottbus-Bayern München összecsapáson nem gólzáporos vendégsiker születik, mégis nekik volt igazuk. A vendégeknél Franck Ribéry, Luca Toni és Miroslav Klose formán kívül játszott, a legnagyobb ziccereket is kihagyták, így a bajorok megérdemelt vereséget szenvedtek.
Branko Jeliccsel kettőt vágott Oliver Kahnnak
Fotó: Reuters

A sereghajtó Energie Cottbus negyedórányi játékot követően Branko Jelics révén szerezte meg a vezetést a listavezető Bayern München ellen. Néhány perc múlva Franck Ribéry óriási esélyt kapott az egyenlítésre, de büntetőjét Gerhard Tremmel bravúrral védte. A tizenegyest Luca Toni harcolta ki, erősen vitatható körülmények között.

Jelics húsz perccel első találata után ismét beköszönt. A Cottbus abszolút fölényben játszott, a bajoroknak meg semmi sem jött össze, noha ők is veszélyes támadásokat vezettek. A müncheni sztárok gyenge formában fociztak.

A második félidőben az állás már nem változott, hatalmas meglepetésre Ottmar Hitzfeld tanítványai pont és rúgott gól nélkül távoztak. A Cottbus ezzel a sikerrel nem csak az utolsó pozícióból mozdult el, hanem a kiesőzónát is elhagyta.

A 2–0-s cottbusi siker 2000. október 14. óta az első, melyet a keleti csapat az első számú müncheni együttes ellen aratott. Nyolc éve Sebők Vilmos szerezte a Cottbus győztes gólját, de nem igazán tudta meglovagolni azt a produkcióját.

A bajoroknak a blama mellett egyébként azzal is szembesülniük kellett, hogy a Hamburg öt pontra csökkentette hátrányát, miután legyőzte a Dortmundot.

A magyar érdekeltségű meccseken nem sok babér termett a mieink számára.

Huszti Szabolcs csapata a Hannover csak 2-2-es döntetlent tudott elérni az Arminia Bielfeld ellen.

A Karlsruhe természetesen Hajnal Tamással a soraikban fogadta az Eintracht Frankfurt együttesét. A középházi rangadónak számító összecsapáson a vendégek szereztek vezetést a 25. percben Michael Fink révén. Mint később kiderült, a mérkőzésen ez az egyetlen találat esett, így a vendégek mind a három pontot begyűjtötték.

Dárdai Pál ezúttal nem kapott helyet a gólnélküli döntetlent játszó Hertha kezdőcsapatában.

BUNDESLIGA

24. FORDULÓ
Hansa Rostock–Hertha 0–0
Karlsruhe–Frankfurt 0–1 (Fink 25.,)
Bochum–VfB Stuttgart 1–1 (Dabrowski 20., ill. Hitzlsperger 47.)
Hamburg–Dortmund 1–0 (Guerrero 63.)
Hannover–Bielefeld 2–2 (Bruggink 16., Stájner 56., ill. Mijatovic 14., Eigler 38.)
Cottbus–Bayern München 2–0 (Jelics 18., 38.)