Thierry Henry és Robbie Keane bekerült, a Los Angelest az idény végén elhagyó David Beckham viszont kimaradt – hétfőn kihirdették, mely tizenegy játékos alkotja az év álomcsapatát az első számú észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS).
Thierry Henry másodszor került be az év együttesébe, amelyet a liga játékosai, klubvezetők és a média képviselői állítanak össze voksaikkal.
A legtöbb játékost, négyet, a Kansas City delegál az álomcsapatba. A döntőbe jutó Los Angeles Galaxyt ketten képviselik: Landon Donovan hatodszor (zsinórban ötödször) érdemelte ki a megtiszteltetést, Robbie Keane pedig először.
Érdekesség, hogy a néhány napig még szintén a Galaxyt erősítő David Beckham – akit amerikai légióskodása során csupán egyszer (2011) szavaztak be – idén is kimaradt a legjobbak közül.
Csütörtökön jelentik be, kit választottak meg az esztendő legjobb játékosának, míg a Los Angeles Galaxy–Houston Dynamo bajnoki döntőt szombaton rendezik meg.
| Kapus: Jimmy Nielsen (Sporting Kansas City, dán) |
| Védők: Victor Bernárdez (San Jose Earthquakes, hondurasi), Matt Besler (Sporting Kansas City), Aurélien Collin (Sporting Kansas City, francia) |
| Középpályások: Osvaldo Alonso (Seattle Sounders, kubai), Landon Donovan (LA Galaxy), Chris Pontius (D.C. United), Graham Zusi (Sporting Kansas City) |
| Csatárok: Thierry Henry (New York Red Bulls, francia), Robbie Keane (LA Galaxy, ír), Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes) |
Legfrissebb hírek

Egy klasszis képességei soha nem kopnak el...
Foci vb 2026
2026.06.20. 15:31

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira
Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Illusztris társaságban tűnt fel Robbie Keane
Foci vb 2026
2026.06.13. 11:45

Nem Robbie Keane lett a Celtic menedzsere – hivatalos
Minden más foci
2026.06.11. 14:46

Hajnal Tamás: Tudjuk, mit várhatunk Borbély Balázstól
Labdarúgó NB I
2026.06.04. 06:36
Ezek is érdekelhetik


