Ligue 1: Mbappé villant, a PSG nyerte a marseille-i rangadót

2018.10.28. 22:59
A csereként beálló Kylian Mbappé (7) hét bajnokin tíz gólt szerzett (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának rangadóján a PSG Kylian Mbappé és Julian Draxler góljával 2–0-ra győzött a Marseille vendégeként.

A címvédő párizsiak lehengerlően kezdték a bajnokságot, az első tíz meccsüket megnyerték úgy, hogy mindegyik találkozón legalább három gólt szereztek.

Ehhez képest az első félidőben még csak a kaput eltaláló lövést sem tudtak felmutatni a vendégek (2–0 volt a Marseille-nek), de az összes lövés (5–2) és a szögletek (4–2) számában is hazai fölény volt tapasztalható.

A fordulást követően Neymar járt közel a gólszerzéshez, szenzációs cselét követően azonban a bal alsó mellé lőtt, majd a túloldalon Payet veszélyes helyről elvégzett szabadrúgását simogatta ki a léc alól a Buffon helyett játszó Areola.

A 62. percben aztán érkezett a pályára Mbappé, sokat pedig nem húzta az időt, Di María indítása után kilépve a jobb alsóba lőtt (0–1).

A fiatal francia támadó a hetedik meccsén a 10. gólját szerezte – ezzel a topligák legeredményesebbjének számít.

A hajrá nyitányán még egy nagy Mbappé-lehetőséget jegyezhettünk fel, a 95. percben pedig újabb kontra végén Julian Draxler is betalált, így a PSG 2–0-ra nyert, és a legutóbbi 18, OM elleni meccséből a 15. sikerét aratta – három döntetlen mellett...