Eurofutball: kulcsember volt a korábbi Újpest-csatár

2016.02.13. 23:02
A Genk a magyar kapusa, Köteles László nélkül ütötte ki 6–1-re a Beverent a belga labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombati játéknapján. Fontos szerep jutott Kim Ojónak, az Újpest korábbi légiósának, aki manapság a Leuven játékosa.

A leuveniek előbb 0–2-ről, majd 2–3-ról egyenlítettek a Lokeren ellen: második góljukat Kim Ojo lőtte, és ő harcolta ki a harmadik találatot eredményező tizenegyest is. Az Újpestről nyáron távozó nigériai támadó 2013. március 16. óta először szerzett gólt a belga élvonalban.Kim Ojo lőtte, és ő harcolta ki a harmadik találatot eredményező tizenegyest is. Az Újpestről nyáron távozó nigériai támadó 2013. március 16. óta először szerzett gólt a belga élvonalban.

BELGIUM. 26. FORDULÓ
Charleroi–Kortrijk 1–1
Anderlecht–Zulte Waregem 3–0
Leuven–Lokeren 3–3
Genk–Waasland-Beveren 6–1

HOLLANDIA. Otigba Kenneth a pályán töltöte az egész meccset a 3–0-s vereséget szenvedő Heerenveenben, Vida Kristopher viszont cserepados volt, nem játszott az egy pontot szerző De Graafschapban.

HOLLANDIA. 23. FORDULÓ
Heracles–AZ Alkmaar 3–6
Roda–Twente 0–1
Willem II–De Graafschap 0–0
Vitesse–Heerenveen 3–0

GÖRÖGORSZÁG. Nem hozott jó játékot a szombat esti athéni derbi, de az eredmény figyelemre méltó: az AEK 1–0-ra legyőzte az Olympiakosz Pireuszt, amely a megelőző 21 forduló során veretlen maradt a görög labdarúgó-bajnokságban.

Az előző szezont is beleszámítva a pireusziak 26 fordulón át maradtak veretlenek. Legutóbbi hazai legyőzőjük a PASZ Jannina volt tavaly áprilisban (1–3).

A szombati derbi a 78. percben dőlt el: a három perccel korábban becserélt Diego Buonanotte tizenegyesét Rodrigo kivédte, ám a másik AEK-csereember, a venezuelai Ronald Vargas résen volt, és a kipattanóból megszerezte a vezetést.

Az Olympiakoszból két játékost állítottak ki – Botíát a második félidő elején, Luka Milivojevicset a büntetőt eredményező szabálytalanságért –, de a végjátékban az AEK is megfogyatkozott, Rodrigo Galo kapott pirosat.

A derbisiker ellenére az AEK-nak csak matematikai esélye van az utcahosszal vezető Olympiakosz utolérésére.

22. FORDULÓ
AEK–Olympiakosz Pireusz 1–0
Atromitosz–Veria 0–0
Panthrakikosz–Plataniasz 0–2
Az élcsoport: 1. Olympiakosz 61 pont, 2. AEK 45, 3. Panathinaikosz 38 (21)

OLASZORSZÁG, SERIE B. Adorján Krisztián ott volt a Novara keretében, de nem lépett pályára.