Csehország: kikapott a bajnokaspiráns, az utolsó forduló dönt

2013.05.26. 20:15
A cseh élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29., s egyben utolsó előtti fordulójában a listavezető Viktoria Plzen hazai pályán 2–1-re kikapott a Slovan Liberectől, így a Teplice otthonában 3–0-ra győző Sparta Praha két pontra megközelítette.

Az egyszeres bajnok Plzen már a 17. percben hátrányba került, ám a vége előtt nyolc perccel egyenlíteni tudott. A slusszpoén azonban még hátravolt, mert a Liberec a hosszabbításban ismét betalált, így izgalmassá tette a bajnokság hajráját.

A Viktoria egyébként zsinórban másodszor kapott ki hazai pályán bajnokin, azelőtt csupán egyszer volt erre példa a mostani kiírásban – még augusztusban.

A jövő heti záró fordulót tehát a Plzen kétpontos előnnyel várhatja a Sparta Praha előtt. A bajnokaspiráns a már biztos kieső Hradec Královéhoz látogat majd, a prágaiak pedig a városi rivális Dukla Prahát látják vendégül.

Viktoria Plzen–Slovan Liberec 1–2
Az élmezőny állása: 1. Viktoria Plzen (62 pont, 51–21), 2. Sparta Praha (60 pont, 52–23), 3. Slovan Liberec (53 pont, 45–33)