Rövid időn belül a második BEK-döntős legendáját gyászolja a Panathinaikosz

K. Zs.K. Zs.
Vágólapra másolva!
2025.02.12. 15:53
Takisz Ikonomopulosz fekete mezben az 1971-es BEK-döntő előtt (Fotó: Getty Images)
Néhány héten belül a második labdarúgó halt meg a Puskás Ferenc irányította, 1971-ben BEK-döntőt játszó Panathinaikoszból: az athéni klubban legendaként tisztelt kapus, Takisz Ikonomopulosz hétfőn, stroke következtében hunyt el egy athéni kórházban 81 éves korában.

A klub hivatalos honlapjának nekrológja emlékeztet: 1963 és 1976 között volt a Panathinaikosz kapusa, öt bajnoki címet és két Görög Kupát nyert, és 303 élvonalbeli mérkőzésével a görög bajnokság legtöbbet foglalkoztatott labdarúgói közé számít ma is.

Hatvan évvel ezelőtt, 1965 januárja és májusa között 1088 percen keresztül nem kapott gólt, ezzel ma is rekorder a görög bajnokságban.

Mint a bevezetőben említettük, Ikonomopulosz nevével kezdődött a Panathinaikosz összeállítása a holland Ajax 2–0-s győzelmével végződő, az 1971-es londoni Bajnokcsapatok Európa-kupája-döntőben. A visszaemlékezések kitérnek arra az érdekességre is, hogy azt az európai kupaidényt Ikonomopulosz abban a dresszben védte végig, amelyet példaképétől, kortársától, José Ángel Iribartól kapott egy 1970-es spanyol–görög válogatott mérkőzés után. 

A nemzeti csapatban 25 mérkőzésen védett, a sportág múltjával és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS 2021-ben beválasztotta minden idők görög álomcsapatába (ahogyan a néhány héttel ezelőtt elhunyt klubtársát, Mimisz Domazoszt is).

Visszavonulása (1979) után Ikonomopulosz majdnem három évtizeden keresztül kapusedzőként dolgozott szeretett klubjában, sőt rövid ideig beugróként a vezetőedzői feladatokat is ellátta. Február elején stroke miatt került kórházba, annak szövődményei következtében halt meg tíz nappal később.

 

 

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Arany Éva vb-ezüstérmes kézilabdázó

Kézilabda
2025.06.13. 11:35

Gyász: balesetben elhunyt a junior olasz bajnok raliversenyző

Egyéb egyéni
2025.06.11. 19:34

Gyász: elhunyt Kincses Tibor, olimpiai bronzérmes cselgáncsozó

Egyéb egyéni
2025.06.09. 19:28

Tragédia a Nemzetek Ligája döntőjén, lezuhant a lelátóról és elhunyt egy szurkoló

Minden más foci
2025.06.09. 09:34

Gyász: kétévesen elhunyt az Újpest támadójának öccse

Labdarúgó NB I
2025.06.09. 09:24

Elhunyt Fésüs Irén korábbi válogatott röplabdázó, szakedző

Röplabda
2025.06.08. 11:13

Két halálos áldozatot is követelt a párizsi ünneplés

Bajnokok Ligája
2025.06.01. 15:52

Gyászol az Internazionale: a BL-döntő napján elhunyt a klub legendás elnöke

Olasz labdarúgás
2025.05.31. 18:31
Ezek is érdekelhetik