Trummer Rudolf: felfújt ügy

F. Z.F. Z.
Vágólapra másolva!
2009.03.18. 00:22
Címkék

Keddi számunkban írtunk a Polaroid-Lami-Véd Körmend Debrecen ellen hazai parketten elszenvedett vereségének következményeiről. A férfi kosárbajnokság szombaton lejátszott találkozóján a csapattársával, az amerikai Chris Rodgersszel összeszólalkozó Trummer Rudolfot felmentette a vezetőség a csapatkapitányi feladatok ellátása alól, valamint a két érintett mellett a többi játékos, illetve a stáb valamennyi tagja 200 dolláros pénzbüntetést kapott. A leváltott kapitány egy nappal később szót kért.

„Sokat gondolkodtam, hogy megszólaljak-e az ügyben, de úgy éreztem, ha hallgatok, azt sokan úgy értelmeznék, hogy egyetértek a vezetőség döntésével – vágott bele a 30 éves bedobó, aki negyedik éve volt a piros-feketék csapatkapitánya. – Tisztában vagyok vele, hogy a körmendi kosárlabda jelenlegi rossz helyzetében mindenkit érzékenyen érintenek a történtek, de ezzel együtt felfújtnak érzem az ügyet. Egy védekezési szituációban Rodgersszel nem értettük meg egymást, ő szólt hozzám, én visszaszóltam, mindketten hangosabban a megszokottnál, mire ő odarakta az öklét az államhoz. Ezután őt cserélte le az edző, és nem engem… Ennyi volt az egész. Nem érzem magam bűnösnek.”

A rutinos bedobó nem tagadta, felfokozott idegállapotban volt, mint minden játékos mostanság a sok kudarc miatt – az MTE sorozatban nyolcszor kapott ki bajnokin –, ám semmi csúnyát nem mondott csapattársának.

„Többször megfordult a fejemben, hogy lemondok a csapatkapitányságról, de nem tettem, mert a klub mostani pocsék helyzetében ezt sokan árulásnak vették volna. Az élet most megoldotta ezt… Nem sértődtem meg, az új kapitányt támogatni fogom, mert most az a legfontosabb, hogy az ezer sebből vérző körmendi kosárlabdát életben tartsuk” – tette hozzá Trummer.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: Interkontinentális Kupa-döntőt vív a PSG, Király-kupa-meccset játszik a Real Madrid

Minden más foci
1 órája

A három testőr (remix) – Malonyai Péter publicisztikája

Minden más foci
1 órája

Ellentmondások a Hungária körúton – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
1 órája

Dembélé újabb koronája; Valter Attila magasabb polcon

E-újság
1 órája

Elszakadt a cérna Dubei Debóránál, a válogatott kosaras térdhajlaton rúgta ellenfelét – videó

Kosárlabda
1 órája

A Barcelona az utolsó negyedórában harcolta ki a továbbjutást a Király-kupában

Spanyol labdarúgás
1 órája

Nagy hajrával nyert a Valencia a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
1 órája

Gyenge kiszállói ellenére is könnyen győzött Price a vb-n

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik