Még erősödnie kell

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2008.06.08. 23:29
Címkék
A németek sporttörténelmi tettet hajtottak végre a hétvégi szegedi Világkupán: legyőzték az eddig veretlen Kovács, Janics duót. És nemcsak az ő számukra nagybetűs ez a siker, hanem a magyar válogatás szempontjából is kulcsfontosságú.

Bár az egyesben már olimpiai indulást szerző Kovács Katalin és párja, Janics Natasa fél hajóval megnyerte az első válogatót a Paksy Tímea, Benedek Dalma duó előtt, a németektől elszenvedett vereség fontos kérdéseket vet fel. Például hogy Athénhoz hasonlóan bírható-e Pekingben is a 65 percnyi pihenőidővel az egyes és a páros? Ha igen, mi vagy ki kell ahhoz, hogy a németek megverhetőek legyenek? Ha pedig nem, akkor el kell-e gondolkodni azon, hogy inkább mind a hat indulási helyet kihasználja a magyar csapat...

A jelen helyzet szerint egy győzelmet (Kovács Katalin) és két második helyet (a női négyes és a női páros) könyvelhetünk el a németekkel szemben az olimpiai távon, akárcsak tavaly a duisburgi vébén. A csapatban továbbra is Kovács Katalin a legerősebb, aki kulcsember lehet Pekingben. Nagy kérdés tehát, hogy rá építve vagy netán nélküle kell-e elképzelni a páros számot.

A következő válogatóig három, az olimpiai kajak-kenus rajtig még tíz hét van hátra: a felkészülés szempontjából hosszú idő, ám megeshet, hogy már a szerdai elnökségi ülésen terítékre kerül az egy távon belüli duplázás (egyes-páros) lehetősége.

Angyal Zoltán szövetségi kapitány szerint érdemes megvárni a második válogatót, s ha lesz, a szétlövés eredményeit, hiszen a csapatba kerülés után tisztábban körvonalazódnak majd a magyar lányok olimpiai esélyei.

És hogy mit mond a lányok edzője, Sári Nándor?

„Elégedett vagyok a szerepléssel, hiszen a körülmények ellenére is bizonyítottak. Kedden Kovács Katalin még az MTK-tól kapott kétoldalas fegyelmit lobogtatva érkezett meg az edzésre, amit nyilván jól időzítettek a Világkupa előtti napokra. Bár két számban a második helyen zártunk a németek mögött, továbbra is tartom, hogy versenyzőim képesek lesznek megoldani a duplázást. Számos szakmai szemponttal érvelhetnék, hogy miért alakult így. De nem teszem. Dolgozunk, ahogyan kell, és biztos vagyok benne, hogy mindkét párosunk ütőképes lesz” – mondta Sári, aki nem rejtette véka alá, hogy Janics Natasa fizikuma döntő volt ezen a hétvégén.

„Ahogy hallottam, Natasa önkritikát is gyakorolt nyilatkozatában a parton. Valóban sokat kell dolgoznia, de technikailag tényleg ő a legjobb választás Kovács Katalin mellé. Nem véletlen, hogy Kati küzdött érte” – árulta el az edző,

aki két hét múlva elutazik a duisburgi Világkupára feltérképezni a német versenyzőket. „Fontosnak tartom ezt a látogatást a fiúk és a lányok esetében is, mert szerintem biztosan kitalálnak majd valamit. Mindössze egy tizeddel kaptunk ki tőlük egy olyan csapattal, amely csak két hete készül együtt, az elmúlt két évben nem jártunk ilyen közel a német hajóhoz. Kovács és Janics helye megkérdőjelezhetetlen ebben az egységben, ahogyan jó választás az Európa-bajnokságot nyerő Szabó Gabriella, Kozák Danuta kettős is. Kati néni szerint szörnyen mentek a lányok, de én már nem foglalkozom a támadásaival. A szavai őt minősítik.”

Legfrissebb hírek

Kim Minseok 1000 méteren is olimpiai induló

Téli sportok
3 perce

Gary Anderson nagyon megszenvedett a továbbjutásért a darts-vb-n

Egyéb egyéni
9 perce

Ekitiké duplázott, a Liverpool hazai pályán legyőzte a Brightont

Angol labdarúgás
9 perce

Palmer sérülten is gólt szerzett, otthon nyert a Chelsea

Angol labdarúgás
15 perce

Milánó 2026: véget ért a szezon a kétszeres olimpiai bajnok alpesi síző számára

Téli sportok
16 perce

Férfi kézilabda NB I: a Veszprém majdnem 50 gólt dobott a Balatonfüred ellen

Kézilabda
20 perce

Női röplabda Extraliga: gond nélkül nyert a címvédő

Röplabda
29 perce

Bundesliga: a Hoffenheim nagyon megverte a Hamburgot, idegenben alkotott nagyot a Wolfsburg

Német labdarúgás
30 perce
Ezek is érdekelhetik