Presztízscsaták

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2008.06.06. 00:19
Címkék
A férfi K–1 1000 méteres futamokkal csütörtök reggel megkezdődött Szegeden a Mol kajak-kenu Világkupa, a délelőtti program során tizenkettő, a délutáni versenyekből hét egység jutott be egyenes ágon a döntőbe.

Az olimpia esztendejében mindig kitüntetett figyelem kíséri a Világkupákat, azon belül is főként az olimpiai versenyszámokat. A magyarok mellett több nemzet számára is ötkarikás válogatóverseny a szegedi, így a világbajnokságon azonos mércével mért egyéb számok és távok ezúttal mellékessé váltak. Nem véletlen, hogy a nevezések alapján több nem olimpiai számban is csak döntőnyi mezőny jött össze, s az sem meglepő, hogy több klasszis a Világkupa idejére félretette sikerszámait.

A hölgyek a délelőtti programban K–4 500 méteren mutatkoztak be: a Kovács Katalin, Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Janics Natasa alkotta négyes úgy két beülővel verte meg az erősebbik német egységet. Futamgyőztesként jutott a döntőbe a Paksy Tímea, Benedek Dalma, Fazekas Krisztina, Patyi Melinda alkotta hajó is, amelyből – ahogyan Kovácsék esetében – az egység egyik felére még nagy kihívások vártak a nap során. A délutáni egyesben ugyanis Kovács és Benedek is vízre szállt, s mindkét versenyző futama legjobbjaként lépett tovább. Mindkettőjük számára fontos volt, hogy az első helyen zárjanak, hiszen így megkímélték magukat a szombati egyes és páros finálé előtt egy felesleges 500 egyes középfutamtól. Párosban is a magyar–magyar felállás érvényesült, vagyis az első futamban a Kovács, Janics pár, a második felvonásban a Paksy, Benedek duó utasította nagyon fölényesen maga mögé a társakat. Ígéretes döntőkre, nagy presztízscsatákra van kilátás… Ahogyan a férfi kajakosok mezőnyében is, amelyben remek produkcióval rukkolt elő a Bakó Zoltán-féle férfi négyes: Gyökös Lajos, Kökény Roland, Vereckei Ákos és Horváth Gábor a vb-címvédő németeket megverve jutott be a döntőbe. A másik magyar hajóban Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor egy győztes párosfutamot letudva, míg Benkő Zoltán a K–1 1000 méterben elért második helye után ült be a négyesbe, amelyben csak Kadler Viktor számított friss embernek. Kammererék nagyot hajrázva érkeztek be a finálét jelentő harmadik helyre. A délutáni 500 méteren Vereckei Ákos az első, míg Benkő Zoltán a második helyet szerezte meg futamában. Párosban ismét oktatófilmet „forgattak” Kammererék, ám a fiatalabbik egységnek, Papp Sándornak és Szalay Tamásnak – a 1000-en finálét elérő Tóth, Paumann kettőssel ellentétben – középfutamozni kell.

Kenuban Vajda Attila és a Kozmann György, Kolonics György kenu páros mindkét távon, míg a Sáfrán Mihály, Sáfrán Mátyás kettős 1000 méteren elkerülte a döntő előtti újabb erőpróbát, ám Sáfránéknak a rövidebbik távon, Mike Róbertnek (1000 m) és Fürdök Gábornak (500 m) még meg kell harcolnia a fináléért.

Legfrissebb hírek

TCR World Tour: Ehrlacher nyer; Michelisz 18. az első mexikói futamon

Egyéb egyéni
5 órája

Ruud és Draper játssza a döntőt a madridi mestertornán

Tenisz
5 órája

Szombati sportműsor: Ferencváros–Puskás Akadémia csúcsrangadó az NB I-ben

Minden más foci
6 órája

Pécsi Ármin: A Fradi elleni csúcsrangadó eldönthet kérdéseket, de még többet vethet fel; Ligetvári Patrik: Mintha kést döftek volna a szívembe

E-újság
6 órája

A Barcelona és az Anadolu Efes is egyenlített a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
6 órája

Lesz párizsi derbi a Ligue 1-ben, a Paris FC 46 év után jutott vissza az élvonalba

Francia labdarúgás
6 órája

Futballindiánok – Csillag Péter publicisztikája

Minden más foci
6 órája

Sose jártunk ilyen közel – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
6 órája
Ezek is érdekelhetik