Meglepő FTC-blama az Orosháza ellen

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2008.04.07. 23:47
Címkék
Elképesztő! Bár kikapott a Szolnok Kazicbarcikán, a Fradi nem tudott élni az eséllyel, csak egy pontot szerzett odahaza az Orosháza ellen.

„Tíz meccs, harminc pont! Imádkozzatok, hogy elég legyen!” – e korántsem biztató, sokkal inkább fenyegető hangvételű mondattal szembesülhettek a pályára vonuló ferencvárosi labdarúgók az Orosháza elleni bajnoki előtt. A molinóra festett szavakat olvasva úgy tűnt, a szurkolók nem képesek megbocsátani a játékosoknak a múlt heti szolnoki vereséget. Az ultrák nem kímélték Csank János vezetőedzőt sem, a szakemberrel kapcsolatban azonban már konkrétabban fogalmaztak a kritikusok: „Csank! Ez kevés... Viszlát!”

És noha a Ferencváros Paul Shaw révén már a nyolcadik percben vezetést szerzett, az Orosháza egyenlítő gólját követően a nézők egy része tüntetni kezdett csapata gyenge játékát látva. Tény, hogy a bajnokságban eleddig három rangadót is elveszítettek a zöld-fehérek, hiszen a Kecskemét elleni katasztrofális 0–4 mellett a Szolnokkal szemben mindkétszer alulmaradtak Lipcsei Péterék. Amúgy az előző szezonban Gellei Imre egyetlen vereséget követően mondott le, pedig akkor a csapat a tabella első helyén állt…

Nos, az első játékrészt követően vezetett ugyan a zöld-fehér gárda, ám a második félidő elején az orosháziak újabb egyenlítő gólja kétszáz szurkolónál végképp kiverte a biztosítékot: ők a hazai kispad mögé felsorakozva egyöntetűen követelték Csank János távozását. Eközben a Ferencváros támadott, be is szorította kapuja elé az Orosházát, ám a gyermeteg átadási és labdakezelési hibák miatt képtelen volt értékelhető akciót vezetni. Aztán, miként az áprilisi szeszélyes időjárás, úgy változott a szurkolók lelkiállapota (kivéve a kispad mögött lecövekelő drukkereket). Holczer Ádám jogos kiállítását követően (a kapus 25 méterre kifutva kapujából kézzel ütötte el a labdát Lengyel László elől) ugyanis a nézők buzdítani kezdték az addig gúnyos megjegyzésekkel illetett csapatot. Gácsi Roland már nem annyira egyértelmű piros lapja után pedig visszatért a szurkolók reménye, hogy (az Orosháza ellen, hazai pályán…) meglesz az újabb győzelem. Csakhogy nem lett meg! Sőt a Ferencváros képtelen volt élni a forduló előtt a tabellát vezető Szolnok által felkínált lehetőséggel: a Tisza-partiak ugyanis vereséget szenvedtek Kazincbarcikán…

Legfrissebb hírek

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
8 perce

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
12 perce

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
13 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
27 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
47 perce

Sucic gólja után még egyenlített Ghána, Vlasic fejesére nem jött válasz – videó

Foci vb 2026
1 órája

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
1 órája

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
1 órája
Ezek is érdekelhetik