Bótáék a BSE-ben folytatják

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2004.12.09. 21:17
Címkék
Az athéni játékokat követően az olimpiai ezüstérmes női négyes három tagja, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet és Bóta Kinga bejelentette, hogy elhagyja korábbi edzőjét, Fábiánné Rozsnyói Katalint.
A három klasszis – balról: Szabó, Viski, Bóta – ismét egy hajóban evez (Fotó: Meggyesi Bálint)
A három klasszis – balról: Szabó, Viski, Bóta – ismét egy hajóban evez (Fotó: Meggyesi Bálint)
A három klasszis – balról: Szabó, Viski, Bóta – ismét egy hajóban evez (Fotó: Meggyesi Bálint)
A három klasszis – balról: Szabó, Viski, Bóta – ismét egy hajóban evez (Fotó: Meggyesi Bálint)
A három klasszis – balról: Szabó, Viski, Bóta – ismét egy hajóban evez (Fotó: Meggyesi Bálint)
A három klasszis – balról: Szabó, Viski, Bóta – ismét egy hajóban evez (Fotó: Meggyesi Bálint)
Mint a csütörtöki ESMA-székházban megtartott sajtótájékoztatón kiderült, nemcsak trénert, de egyesületet is váltott az eddig a Tiszaújváros színeiben lapátoló sikertrió. A lányok két hónappal ezelőtt már bejelentették, hogy Simon Miklós csoportjában folytatják tovább pályafutásukat, ezúttal azt is megtudtuk, hogy a BSE-ESMA mezét húzzák magukra a jövő évi viadalokon.
"Igazából mondhatjuk azt is, hogy kényszerű váltás történt - mondta Szabó Szilvia. - Az olimpia után leültünk beszélni az egyesület vezetőjével, Farkas Zoltánnal, aki elmondta, hogy az elkövetkező négy esztendőre milyen lehetőségeket, pénzügyi kondíciókat tud kínálni nekünk. Ô is tisztában volt vele, hogy ez meglehetősen nagy visszalépést jelent, így arra biztatott bennünket, keressünk magunknak olyan klubot, amelyben az elkövetkező négy esztendőre garantálják a nyugodt hátteret a felkészülésünkhöz. Ekkor találkoztunk Szabó Sándorral, a BSE-ESMA szakosztályvezetőjével, akivel leültünk tárgyalni, és mivel kedvező feltételeket kínált, sikerült megegyeznünk vele."
Bleuer István, az ESMA Kft. ügyvezető igazgatója, a BSE kajak-kenu szakosztályának elnöke elmondta: a hosszú évek menedzsertípusú vezetésének köszönhetően az egyesület eljutott arra a szintre, hogy pénzügyileg is megengedheti magának három ilyen világklasszis szerződtetését.
Simon Miklós, a lányok edzője is kellemes helyzetbe került, hiszen így gyakorlatilag öt-hat felnőtt versenyzővel tud nekifutni a következő idénynek.
"Amikor csatlakoztak a csoportomhoz a lányok, megbeszéltük, hogy mindent tiszta lappal kezdenek - mondta Simon Miklós. - Mindegyikük készülhet egyesre és párosra is, a tavasszal pedig az egyéni formák alapján döntjük el, hogy ki milyen összeállításban és melyik számban indul majd el a válogatókon. Szeretnénk a legjobb pároshajót öszszehozni, olyan egységet, amely képes lesz legyőzni az olimpiai címvédő Kovács Katalin, Janics Natasa kettőst, éppen ezért minden összeülést kipróbálunk. Ezt egyeztettem a kollégámmal, Sztaics Istvánnal is, akinek versenyzője, Paksy Tímea és az én versenyzőm, Benedek Dalma ebben az esztendőben egy párost alkotott, megnyerték az első olimpiai válogatóversenyt, és nem mellesleg Európa-bajnokok lettek. Úgy érzem, hogy a három új lány hamar beilleszkedett a csoportomba, jól érzik magukat, és számomra is nagy élményt jelent velük dolgozni. Jó mentalitást hoztak magukkal, alázattal dolgoznak, és ez a morál mindannyiunk hasznára válik majd."
Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: hat magyar a téli olimpián, Szeged–Barca a kézi BL-ben, rájátszás a labdarúgó BL-ben

Minden más foci
17 perce

A svédek is bejutottak a negyeddöntőbe a férfi jégkorongtornán

Téli olimpia 2026
1 órája

Tíz hét szünet után nagy rangadókkal folytatódik a férfi kézilabda BL csoportköre

E-újság
1 órája

Téli olimpia: Nakai Ami vezet a női műkorcsolyázók rövidprogramja után

Téli olimpia 2026
1 órája

Piros-fehér-zöld a zászló – Kovács Erika jegyzete

Téli olimpia 2026
1 órája

„Az ember legnagyobb, mikor játszik” – Kő András publicisztikája

Téli olimpia 2026
1 órája

Oftebro duplázott, Nagy Konrád felesége is aranyérmes lett – ez történt kedden a téli olimpián, infóközpont

Téli olimpia 2026
1 órája

Rába ETO: Pardavi Károlytól szombaton, Magyar Lajostól jövő kedden vesznek végső búcsút

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik