Rajt mégis pénteken

MTI MTIMTI MTI
2004.09.23. 21:51
Címkék
Ahogy az már korábban is előfordult egyszer-egyszer, úgy a bulgáriai Albenában is változott az öttusa Eb eredeti programja: a nők hagyományos versenyének csütörtökre tervezett selejtezője elmaradt, így a férfiak pénteki kvalifikációja jelenti a nyitányt.
A módosításra azért került sor, mert a hölgyek mindössze annyian neveztek a kontinensviadalra, hogy nem volt szükség az előcsatározásra, rögvest a döntővel rajtolhatnak. A színvonalat ez nem befolyásolja jelentősen, hiszen a fináléba úgyis mindig csak a legjobbak juthatnak be, azok többsége pedig most is indul. Az idén rendkívül zsúfolt volt a versenynaptár, hiszen a kisebb jelentőségű nemzetközi versenyek mellett Világkupa-viadalok zajlottak a mexikói Queretaróban, valamint Rio de Janeiróban, Pekingben és Budapesten, melyeknek a szokásosnál nagyobb volt a tétjük, lévén, hogy helyezésekkel, illetve pontgyűjtéssel ötkarikás kvótához lehetett jutni. Ugyancsak az olimpiai kvalifikáció jegyében rendezték meg május végén és június elején a vb-t Moszkvában, végül következett az év eseménye, az athéni olimpia, így alapjában véve érthető, hogy a szokottnál gyengébb az érdeklődés a kontinensviadal iránt.
A bolgár házigazdák egyébként igyekeztek vonzó helyszínt találni az eseménynek, így választásuk a Fekete-tenger partján, Várnától északra található üdülővárosra, Albenára esett, ahol az öt szám küzdelmeit, a helyi adottságokat kihasználva, egy száz méter sugarú körön belül le tudják bonyolítani. A lövészetnek és a vívásnak egy szépen előkészített hatalmas sátor ad otthont, az úszásra a számos helyi szálloda legnagyobbikának, a Dobrudzsa Hotel 25 méteres medencéjében kerül sor, a lovaglást a szálloda melletti parkban kialakított pályán rendezik, míg futni az egyes helyszínek között kijelölt útvonalon fognak a versenyzők.
Csütörtök délelőtt már meg is volt a lóbemutató. Szakértői vélemény szerint a pálya szép környezetben, de roszszul lett kialakítva, a lovak pedig nagy valószínűséggel jelentősen befolyásolják majd a versenyeket. Este fél hatkor tartották a sportág európai szövetségének (ECMP) tisztújító kongresszusát, amelyen Császári Attila harcba szállt elnöki mandátumának meghosszabbításáért. Az előzetes jelölések alapján egy riválisa volt, Dmitrij Szvatkovszkij, a sydneyi olimpia orosz bajnoka. A végeredmény lapzártánk után született meg.
Legfrissebb hírek

Vonulnak a törökök is

Foci vb 2026
20 perce

Már hangolnak az ausztrál drukkerek a törökök elleni meccsre Vancouverben

Foci vb 2026
22 perce

Szünetben vezetnek a skótok

Foci vb 2026
43 perce

Guadalajarában szenzáció lett Szonékból, akik nem szeretik a koriandert

Foci vb 2026
52 perce

Vezetnek a skótok!

Foci vb 2026
1 órája

Perceken belül kezdődik a Haiti–Skócia összecsapás

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: pazar mutatókkal robbant be a világbajnokságon a marokkóiak 18 éves szupertehetsége

Foci vb 2026
1 órája

Vinícius Júnior: A saját dolgunkat nehezítettük meg

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik