Diószegi és Cser is helytállt Athénban

MTI MTIMTI MTI
2003.12.10. 22:33
Címkék
A honi utánpótlás egyik legtehetségesebb tagja, az alig 18 éves, az idei junior Európa-bajnokságon ötödik helyen végző Cser Norbert (85 kiló) szakításban három jó gyakorlatot mutatott be az athéni olimpiai tesztversenyen.
Az összetettben 335 kilogrammig jutott, és az ötödik helyet érdemelte ki a 22 indulót számláló mezőnyben. A viadalt a férfi 94 kilósok zárták, és Diószegi Sándor 362.5 kilóval a dicséretes negyedik helyen végzett a 18 tagú mezőnyben. A tiszaújvárosi emelő nagyon szép sorozattal rukkolt ki, hiszen előbb jól végrehajtotta mindhárom szakításgyakorlatát (155, 160, 165 kiló), majd ugyanezt tette lökésben is (190, 195, 197.5). A súlycsoport legjobbja az 1996-ban olimpiai bajnok, 2000-ben Sydneyben bronzérmet szerző Alekszej Petrov lett, míg másodikként a hazaiak 17 (!) éves talentuma, Nikolaosz Kurtidisz végzett.
Legfrissebb hírek

30 ezer futót várnak a következő hétvégén a Margitszigetre

Csupasport
34 perce

Részegen versenyzett a brit sífutó Oslóban

Téli sportok
51 perce

„Akinek ez tetszik, az nem igazán érti, miről szól a versenyzés” – Verstappen kifakadt a kínai verseny után

F1
52 perce

MotoGP: novemberre halasztották a Katari Nagydíjat

Egyéb autó-motor
1 órája

„Mondtam, hogy szeretném visszavezetni Olaszországot a csúcsra, ez ma sikerült” – Antonelli elsírta magát első győzelme után

F1
1 órája

„Egyszerűen nem normális” – Mikel Arteta a PL legfiatalabb gólszerzőjét, Max Dowmant méltatta

Angol labdarúgás
2 órája

A kiesés elől menekülő Spurs legyőzésével feledtetné a hétközi BL-botlást a Liverpool

Angol labdarúgás
3 órája

Videó: íme, a hetvenméteres csodagól Arda Gülertől az Elche ellen!

Spanyol labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik