Hermann Maier visszatért!

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
2003.01.14. 20:38
Címkék
Hermann Maier: Végre ez is megvolt… (Fotó: Reuters/ Pascal Lauener)
Hermann Maier: Végre ez is megvolt… (Fotó: Reuters/ Pascal Lauener)
Hermann Maier: Végre ez is megvolt… (Fotó: Reuters/ Pascal Lauener)
Hermann Maier: Végre ez is megvolt… (Fotó: Reuters/ Pascal Lauener)
Hermann Maier: Végre ez is megvolt… (Fotó: Reuters/ Pascal Lauener)
Hermann Maier: Végre ez is megvolt… (Fotó: Reuters/ Pascal Lauener)
Az osztrákok számára minden bizonynyal felejthetetlen lesz január 14-e. Kedden az adelbodeni óriás-műlesikláson ugyanis nem más, mint a kétszeres olimpiai bajnok Hermann Maier tért vissza a pályára. Igaz, Herminátor, aki hosszú sérülést követően, hatszázhetvenöt napos kihagyás után csatolt újra lécet a havas cirkuszban, nem járt szerencsével. De tőle már azt is nagy sikerként könyvelhetjük el, hogy egyáltalán újra versenyezni tud.
Mert sokáig úgy tűnt, végleg búcsút kell intenie a versenysportnak. Tavalyelőtti motorbalesete során ugyanis olyannyira roncsolódott a lába, hogy az orvosok az amputációt is kilátásba helyezték. Ám szerencsére ezt sikerült elkerülnie a flachaui síkirálynak, aki a vártnál gyorsabb rehabilitációt követően már 2001 decemberében elkezdte az edzéseket. Tavaly nyáron az osztrákok chilei edzőtáborában azonban újra megsérült, így visszatérését ismét el kellett halasztania.
Világkupa-verseny, Adelboden

Férfiak. Óriás-műlesiklás: 1. Hans Knauss (osztrák) 2:29.68 (1:14.78, 1:14.90), 2. Von Grünigen (svájci) 2:29.77 (1:15.71, 1:14.06), 3. Aamodt (norvég) 2:29.93 (1:16.01, 1:13.92), 4. Schilchegger (osztrák) 2:30.26 (1:15.64, 1:14.62), 5. Covili (francia) 2:30.27 (1:15.19, 1:15.08), 6. Karlsen (norvég) 2:30.44 (1:15.77, 1:14.67)
A szakági Vk élcsoportja (6 verseny után): 1. Michael von Grünigen 382 pont, 2. Miller (amerikai) 325, 3. H. Knauss 249. Az összetett Vk élcsoportja (19 verseny után): 1. Bode Miller 690, 2. Eberharter (osztrák) 655, 3. Aamodt 475
Most, Adelbodenben ugyan még nem tudta régi arcát mutatni – az első futamban csak a harmincegyedik helyet szerezte meg, s így nem kvalifikálta magát a második felvonásra –, ám a célban így is elégedetten nyilatkozott az újságíróknak. "Talán túl sokat akartam magamtól, éppen ezért nem találtam meg a pályán a ritmust – mondta Maier. – De nem is ez a lényeg. Sokkal fontosabb, hogy újra itt vagyok, hogy ismét versenyezni tudtam a Világkupában.”
Maier honfitársa, Hans Knauss is hasonló "reneszánsz” főszereplője volt. A sokáig sérülésekkel bajlódó síelő négy év után (legutóbb az 1999-es kitzbüheli lesikláson nyert) szerzett ismét győzelmet a Világkupában. Knauss az első futamban még a negyedik helyen állt, ám összességében a legjobb időt futotta, miután az első felvonásban első svájci Didier Cuche és a második helyezett osztrák Benjamin Raich is kiesett a folytatásban. Knauss ezzel pályafutása hatodik Világkupa-győzelmét szerezte meg, s meggyőződhetett arról, hogy még neki is van keresnivalója a nemzetközi sí világában.
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
11 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
17 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
25 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
30 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
45 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
54 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik