Csak egy felnőttcsapat indult a Magyar Kupán

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2002.10.19. 20:49
Címkék
Felnôtt és junior Magyar Kupa, Gödöllô

Felnôtt: 1. Erzsébetvárosi SE (Adamek Henrietta, Klics Orsolya, Lengyel Viktória, Márton Mínea, Máté Zsófia) 197.733. Juniorok: 1. Csepeli RG Klub (Bánhidai Kinga, Királyvári Nikolett, Polákovits Rita) 205.849, 2. Óbuda RSG TC 193.768, 3. BDSE 189.050
Felnôtt és junior Magyar Kupa, Gödöllô

Felnôtt: 1. Erzsébetvárosi SE (Adamek Henrietta, Klics Orsolya, Lengyel Viktória, Márton Mínea, Máté Zsófia) 197.733. Juniorok: 1. Csepeli RG Klub (Bánhidai Kinga, Királyvári Nikolett, Polákovits Rita) 205.849, 2. Óbuda RSG TC 193.768, 3. BDSE 189.050
Megesett az, amitől a magyar ritmikus gimnasztika berkein belül dolgozók már évek óta rettegtek: a Magyar Kupa csapatversenyében a felnőttek között mindössze egy egyesület, az Erzsébetvárosi SE tudott csapatot állítani.
Szégyen?
Meglehet, de főként sajnálatos, hogy ez a gyönyörű sportág erre a sorsra jutott. Bár az utánpótlásbázis sem mondható népesnek, azért ezen a szinten még pezseg a sportélet. Az azonban elgondolkodtató, hogy később, a felnőtt korosztályba lépő versenyzőket már nem tudják érdekeltté tenni, hiszen ők egy idő után már nem látnak perspektívát ebben a sportágban.
"Riasztó, ami történt – mondta Gyerőné Fritsch Zsuzsa, szakmai alelnök. – Tavaly még két egyesület állított csapatot a Magyar Kupán, azóta a rózsadombiak megszűntek, így az erzsébetvárosiak egyedül képviselték a felnőtt korosztályt. Sajnos eljutottunk oda, hogy egy-egy klubban csak egy-két felnőtt versenyző marad mutatóba, a kéziszer csapat tagjait pedig nem igazán lehet mozgósítani, hiszen ez a csapatverseny egészen más munkát és felkészültséget követel meg. Gyakorlatilag minden egyesületből van egy versenyző a kéziszer válogatottban, és ők azért sem tudtak úgymond kisegíteni ezen a Magyar Kupán, mert már a jövő áprilisi Európa-bajnokságra hangolják magukat.”
A junioroknál hat csapat versengett az elsőségért, a legjobb teljesítményt a csepeliek nyújtották, akik fölényesen győztek az Óbuda RSG TC és a BDSE előtt.
Legfrissebb hírek

Szédelgő feldicsérés – Malonyai Péter publicisztikája

Minden más foci
10 perce

Egy darabka múlt – Vincze Szabolcs jegyzete

F1
37 perce

Jelesre vizsgázott a 40. Magyar Nagydíjon a Hungaroring vadonatúj infrastruktúrája; állandó téma Gruber Zsombor klubváltása

E-újság
48 perce

Keddi sportműsor: BL, El, Kl, és lengyel kör

Minden más foci
56 perce

„Legalább a játékosok felének a nevét már ki tudom ejteni” – Orbán Viktor egy étteremben futott össze Marco Rossival

Labdarúgó NB I
59 perce

Kerkez és Szoboszlai végig a pályán volt, a Liverpool a második meccset is megnyerte az Athletic ellen

Angol labdarúgás
1 órája

Frankl András szerint csak a végén dönt a McLaren a csapatsorrendről

F1
1 órája

A Vasas Kecskeméten szerezte meg az első pontjait

Labdarúgó NB II
2 órája
Ezek is érdekelhetik