Csak négy percig tartó karrier

R. B.R. B.
Vágólapra másolva!
2002.06.19. 20:47
Címkék
Sokan írnak mostanában a magyar futballról (mondhatni futószalagon születnek elemző írások a gyengécske eredményeket produkáló sportágról), ám a napokban olyan unikumnak számító könyv kerül a boltokba, amely mellett nem lehet elmenni szó nélkül. Bodonyi László humorista és Walter Béla újságíró olyan riportkötetet állított össze "Gól volt, gól nem volt& címmel, amelyben a nehéz helyzetben lévő magyar labdarúgásról
22 honi ismert személyiség – Grosics Gyulától Détári Lajoson át Antal Imréig – őszintén elmondja a véleményét. A mű kiadója korántsem véletlenül a világbajnokság szerdai szünnapjára időzítette a könyv sajtóbemutatóját, így a sportág meginterjúvolt szereplői is el tudtak szakadni a képernyőtől, s jelenlétükkel bizonyították, mennyire fontosnak tartják ezt a kiadványt. A szervezők rövid beszédre is felkérték Mészöly Kálmánt és társait, de ebből végül olyan hosszú beszélgetés született, amely akár egy következő könyvre is elegendő lenne, a szerzőpáros amúgy azt tervezi, hogy amennyiben könyvüknek sikere lesz, úgy karácsony táján megjelentetik a folytatást is. A leghosszabban a legendás Aranycsapatatot képviselő Buzánszky Jenő beszélt, s a hajdani szép idők felidézésén túl az idei világbajnokságot is hosszan értékelte. "Még épphogy csak belepillantottam a könyvbe, és az egyetlen riport, amelyet végigolvastam, éppen a velem készült interjú volt – kezdte a legendás futballista. – Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy nagy sikere lesz. Ez nem egy botránykönyv, egyszerűen mindenki őszintén elmondja a véleményét a magyar foci hanyatlásának okáról. Ha csak három százalék igazság van benne, akkor azt a mai edzőknek, játékosoknak és vezetőknek érdemes lesz megfontol-niuk. ”A legmeglepőbb felszólalás mindenképpen Antal Imréé volt: "Nem tudom, mit keresek itt, hiszen semmi közöm a futballhoz, még csak nem is értek hozzá – jegyezte meg a népszerű humorista, aki a vele készült riportban azért karakán véleményt mond a mai magyar futballról, s megosztja az olvasókkal a kereken négy percig tartó labdarúgó-pályafutása történetét…Lám, valóban nem mindennapi történetek is születhetnek a magyar futball kapcsán.
Legfrissebb hírek

Ismét a Real Madrid lett a világ legértékesebb és legerősebb futballmárkája

Spanyol labdarúgás
41 perce

Még az ETO gólszerzője is kapusuknak adta volna a meccs embere díjat

Európa-konferencialiga
58 perce

Pénteki sportműsor: rajt az angol, a spanyol és a francia élvonalban

Minden más foci
7 órája

A magyaros Liverpool meccse nyitja az idényt; A Puskás után az Újpestet is meglepné a Kisvárda

E-újság
8 órája

Kétcsúcsú piramis – Bobory Balázs publicisztikája

Jégkorong
8 órája

Bravúr a Rába partján – Thury Gábor jegyzete

Európa-konferencialiga
8 órája

Zalazar duplájával rendezte le a Braga a CFR-t; történelmet írt a finn bajnokcsapat

Európa-liga
8 órája

„Amikor ránéz a körülményekre, gondolja, hogy a klub készen áll a nemzetközi futballra? Mi, a csapat részéről igyekszünk…”

Európa-konferencialiga
9 órája
Ezek is érdekelhetik