Női válogatott: 3–1-es vereség a braziloktól – videó

R. P.R. P.
2022.04.11. 22:38
A magyar női válogatott tisztességgel helytállt
Felkészülési női labdarúgó-mérkőzésen a magyar válogatott 3–1-es vereséget szenvedett Brazíliától a spanyolországi San Pedro del Pinatarban.

Margaret Kratz együttese, amely a múlt héten 7–0-s győzelmet aratott vb-selejtezőn Feröer ellen, tisztességgel helytállt a spanyolországi San Pedro del Pinatarban a jóval nagyobb játékerőt képviselő, a világranglistán a 9. helyen álló brazilokkal szemben.

A brazilok gyorsabban járatták a labdát, de akcióból nem tudtak gólt szerezni az első félidőben. Nunes vezető találata is szöglet után született.

A magyar válogatott több veszélyes támadást is vezetett, de a második félidőben a brazilok újabb gólokkal eldöntötték a mérkőzést. 3–0 után a 74. percben Csiki Anna büntetőből szépített, így 3–1-es vereség lett a vége.

A két csapat ötödször találkozott egymással, és ötödször is Brazília győzött.

A teljes mérkőzés (Csiki gólja 1:29:00-nál)

NŐI VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Brazília–Magyarország 3–1 (1–0)
Magyarország:
Bíró B. – Németh H., Fenyvesi, Csiszár, Kovács L. – Csiki, Turányi – Nagy V. (Kocsán, a szünetben), Vágó F.. (Pápai, 72.), Papp L. – Zágor
Gólszerző: Nunes (2), Zaneratto, ill. Csiki (11-esből)