Válogatott: a hazánkat feljelentő szervezet üdvözli a FIFA döntését

Vágólapra másolva!
2013.01.09. 15:53
A Magyar Labdarúgó-szövetséget feljelentő egyik rasszizmus ellenes csoport vezetője úgy nyilatkozott, a FIFA hazánkra és Bulgáriára kirótt kemény büntetése precedensértékű, és irányt mutat a nemzeti szövetségeknek.

„Első alkalommal találkoztunk olyan döntéssel, amelyik relatíve kemény büntetésnek tűnik a futball fő vezetőitől, és ez irányt mutathat a nemzeti és ligaszintű vezető testületeknek” – nyilatkozta Piara Powar, az európai rasszizmus ellenes mozgalom a labdarúgásban (FARE) igazgatója a CNN-nek.Piara Powar, az európai rasszizmus ellenes mozgalom a labdarúgásban (FARE) igazgatója a CNN-nek.

„Ne feledjük, a futball globális játék, a rasszizmus pedig végül is egy globális probléma. Üdvözöljük a FIFA döntését, ez nem is kétséges” – jelentette ki Powar, aki szerint a zárt kapus büntetés sokkal hatékonyabb eszköz, mint a pénzbírság.

„Ez az egyetlen működőképes taktika. Ha pénzbüntetéssel sújtunk egy szövetséget, legyen az akármennyire kicsi is, nincs hatása a bírságnak. Más eszközöket kell bevetni a fegyvertárból.”

Powar külön kitért a magyar–izraeli összecsapásra, és úgy fogalmazott, a magyar szurkolók részéről „igazán szörnyű antiszemita dolog” történt.

Legfrissebb hírek

A FIFA szerint zajos közönségsiker a klub-vb

Klub-vb
13 órája

30 éves játékosok is jönnek az NB II-ből; kevesebb külföldi érkező – ez már az új MLSZ-szabályozás egyik hozadéka?

Labdarúgó NB I
2025.06.17. 19:52

Varga Barnabás: Nem túlzás, több góllal is győzhettünk volna

Magyar válogatott
2025.06.12. 07:15

Papp Bence: Tóth Alex karrierépítése példaértékű

Labdarúgó NB I
2025.06.11. 19:52

Varga Barnabás szerezte a Rossi-éra 100. gólját

E-újság
2025.06.10. 23:55

Marco Rossi: Még utána kell járjunk, mi nem klappolt az utolsó tíz percben

Magyar válogatott
2025.06.10. 20:45

Csákváron bíztak leginkább a fiatalokban az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2025.06.07. 08:43

Ezt már tudtuk – Malonyai Péter jegyzete

Magyar válogatott
2025.06.06. 23:48
Ezek is érdekelhetik