Kétgólos hátrányból mentett pontot a Haladás a DEAC ellen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2021.05.02. 16:50
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a 10. Haladás az utolsó helyezett DEAC-ot fogadta. A vendégek már 2–0-ra vezettek, ám a vasiak egyenlítettek, de a győztes gólt nem sikerült begyötörniük.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–DEBRECENI EAC 2–2 (1–2)
Szombathely,
Haladás Stadion, 406 néző.Vezette: Oláh Gábor (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
Haladás:
Verpecz – Csilus, Mocsi, Bosnjak, Németh Milán – Holdampf, Kiss B. (Kállai K., 67.), Debreceni (Doktorics, 80.) – Tóth M., Dragóner (Németh Márió, 67.), Medgyes Z. Vezetőedző: Mátyus János
DEAC:
Zöldesi – Székely, Nagy Z. (Bereczki, 67.), Papp, Zachán – Nikitscher (Sidibe, 33.)., Kundrák, Nagy K. (Spitzmüller, 87.), Sándor – Orosz, Sármány (Kiss B., a szünetben). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző:
Dragóner (26.), Medgyes (48.), ill., Nagy Z. (7. – 11-esből), Székely (20.)
Mátyus János
: – Ez negatív élmény: még nem fordult elő azóta, amióta Szombathelyen vagyok, hogy kétszer egymás után kikapjunk. Az egy ponttal elégedett vagyok.
Sándor Tamás: – Fegyelmezetten, jól játszottunk, gólveszélyesek voltunk. A második félidőben nagy nyomás nehezedett ránk, igazságos eredmény a döntetlen.

Meglepetésre a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, és büntetőből vezetést szereztek. A hazaiak lassan ocsúdtak és ugyan vezettek néhány veszélyes támadást, a debreceniek egy kontra után már kettőre növelték előnyüket. Két helyzet, két gól. Aztán megemberelte magát a Haladás, és előbb büntetőből szépített, majd nyomasztó mezőnyfölénye a második félidő elején góllá érett. A vasiak természetesen nem elégedtek meg a döntetlennel, mentek előre a győzelemért. Egykapuzott a Haladás, a DEAC hősiesen védekezett. A szombathelyiek ugyan mezőnyfölényben játszottak, több helyzetet is kidolgoztak, ám a hősiesen és szervezetten védekező DEAC nem érdemtelenül szerzett pontot.

20. Debreceni EAC36 6 32729–65–3621

Vége a mérkőzésnek, köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét!

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Doktorics jobbról, éles szögből leadott 17 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte bravúrral Zöldesi.

87. perc: Csere a vendéggárdában, Nagy Krisztián helyett Spitzmüller állt be.

82. perc: Zöldesi kapott sárga lapot időhúzásért.

81. perc: Németh Milán bal oldali beadását Németh Márió nyolc méterről a bal sarok mellé fejelte.

80. perc: Csere a Haladásban, Debreceni helyett Doktorics állt be.

74. perc: Németh Márió jobb oldali beadását Medgyes lőtte kapura a hosszúról, de Zöldesi védett.

406 a hivatalos nézőszám.

66. perc: Kettős csere a Haliban. Kiss Bence helyett Kállai Kevin és Dragóner Filip helyett Németh Márió érkezett. Cserélt a DEAC is, Nagy Zoltán helyett Bereczki állt be.

61. perc: Tóth Milán lőtt kapásból, jobbról, 18 méterről kevéssel a léc fölé.

56. perc: Újabb vendég sárga, Zachánnak mutatta fel a játékvezető.

50. perc: Papp kapott sárga lapot.

48. perc: GÓÓÓL! Medgyes kapott labdát a tizenhatos bal csücskénél, majd ballal, 16 méterről kilőtte a jobb sarkot (2–2)

Csak egy idő után vált lendületessé a Hali játéka (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Megkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt Sándor Tamás, Sármány helyett Kiss Bence állt be.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Németh Milán bal oldali beadását a hosszún érkező Medgyes öt méterről, éles szögből a bal oldalhálóba lőtte

39. perc: Debreceni tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, de éles szögből leadott lövése a jobb oldalhálóba vágódott.

38. perc: Kundrák próbálkozott balról, de 18 méteres lövését védte Verpecz.

33. perc: Vendégcsere, Nikitscher helyett Sidibe állt be.

26. perc: GÓÓÓL! Tóth Milán tört be a tizenhatosob belül a jobb oldalon, ahol Papp buktatta - tizenegyes. A büntetőt Dragóner a jobb sarok felé lőtte, Zöldesi védett, de a kipattanót Dragóner nyolc méterről a kapu közepébe fejelte (1–2).

25. perc: Medgyes tette le a labdát szépen Dragónernek, ám a csatár 14 méteres lövését blokkolták.

20. perc: GÓÓÓL – 0–2. Egy lepattanó labdát Székely 11 méterről a jobb sarokba lőtt (0–2).

A gól óta a szombathelyiek nagyobb sebességre kapcsolták, érzik, hogy az addig mutatott játék kevés lesz.

12. perc: Dragóner ment el a jobb szélen, 17 méteres lövése a jobb sarok mellett zúgott el.

A DEAC Nagy Zoltán tizenegyesével szerzett vezetést (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

7. perc: GÓÓL- 0–1. Holdampf rúgta össze Kundrák bokáját a tizenhatoson belül - tizenegyes. Holdampf sárga lapot kapott. A büntetőt Nagy Zoltán a jobb sarok felé lőtte, Verpecz ugyan beleütött a labdába, de nem tudott hárítani.

1. perc: A Debrecen kezdte a játékot.

A kezdés előtt a két kispad között a két korábbi futballista, Mátyus János, a Haladás edzője, és a DEAC trénere, Sándor Tamás ölelkezett össze.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut az előző hét meccséből csak egyet megnyerő Haladás az utolsó, már kiesett DEAC ellen.

A vasiaknál főként a védelem összeállítása okozott gondot Mátyus János vezetőedzőnek. Devecseri Szilárd sérült, Mocsi Attilának két körrel ezelőtt, a Kazincbarcika ellen eltörött az orra, szerdán Szentlőrincen speciális maszkban vállalta a játékot. A hajdúságiaknál a kezdőben kapott helyet a korábban a DVSC-ben futballozó Nagy Zoltán, valamint Sándor Tamás fia, ifj. Sándor Tamás.