Békéscsabai öröm a délkeleti rangadón

2021.12.12. 16:50
A Szeged otthon kapott ki a fehérben játszó Békéscsabától (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a délkeleti rangadón a Szeged a Békéscsabát látta vendégül. A vendégek vezetésére még volt hazai válasz, de az újabb gyors csabai gólra már nem (1–2).

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GABÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–2 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 400 néző. Vezette: Oláh Gábor (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári (Dobos Á., 74.) – Simon Á. (Haruna, 68.), Kovács M. – Gréczi (Germán, 58.), Horváth K., Kóródi – Gajdos. Vezetőedző: Dragan Vukmir
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás G. (Sipos G., 90.) Fazekas, Farkas M., Bora, Horváth P. – Varga Sz. (Hodoniczki, 63.), Zvara, Király P., Pantovics (Gránicz, 90.) – Lukács R. (Paudits, 75.).Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:Simon Á. (58.), ill. Lukács R. (15., 59.)

Dragan Vukmir:
– Nagyon nehéz bármit is mondani egy ilyen vereség után. A meccs elején elaludtunk, és az első félidő nem is volt jó. A szünet után jobban pörögtünk, egyenlítettünk, de rögtön megint hátrányba kerültünk. Nem voltam elégedett a mai játékkal, és nagyon szomorú vagyok.
Schindler Szabolcs:
–A múlt héten a pokolba kerültünk, sokan oda is kívántak bennünket, de ma kimásztunk onnan. Megmutattuk, hogy van tartásunk, szervezettek voltunk, taktikailag ült, amit elterveztünk. A második félidő inkább a védekezésről és a kontrákról szólt. Ma sokat tettünk azért, hogy ne kieső helyen vonuljunk a téli pihenőre. A Szeged jól játszott, de mi talán kicsivel jobban akartuk a sikert.

Az első negyedórában inkább a csabaiak akarata érvényesült, és ennek megfelelően meg is szerezték a vezetést. Jobb oldali szöglet után a rövid saroknál megcsúsztatták a labdát, és a hosszúnál érkező Lukács Raymond hat méterről a kapuba stukkolta.

Az első szegedi kapura lövésre a 26. percig kellett várni, amikor Horváth K. 24 méteres szabadrúgása után a labda a jobb felsőbe tartott, ám Czinanó oldalra ütötte, Kóródi pedig csúnyán mellé durrantotta a kipattanót. A Szeged többet birtokolta a labdát, és a játék áttevődött a csabaiak térfelére. A hazai együttes támadójátéka viszont nem volt annyira hatékony, mint a korábbiakban, ezáltal nem is alakított ki helyzeteket a vendégkapu előtt. A 36. percben megint Horváth K. villant, aki egy köténycsel után lőtt 24 méterről, de a labda pár méterrel a jobb alsó sarok mellett ment el.

Az 58. percben egyenlített a Szeged, ám egy percig sem örülhetett, mert a másik oldalon Lukács R. szép egyéni megmozdulás után megint a sajátjait juttatta vezetéshez. 1–2

A 72. percben Kovács M. nagy lehetőséget hagyott ki, amikor 13 méterről éppen csak eltévesztette a bal alsó sarkot. A hajrában beállt Germán és Haruna is, ám ők sem tudtak segíteni a hazaiakon.

Jogos a csabaiak öröme: nem kell kieső helyen tölteniük a téli szünetet  (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

20. Tiszakécske20431320–39–1915

90+5. perc: véget ért a mérkőzés, 2–1-re nyert a vendég Békéscsaba. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: 5 perc a ráadás.

90. perc: Pantovics helyére Gránicz és Puskás G. helyére Sipos G. érkezett.

90. perc: Temesvári kapott sárgát.

86. perc: Fazekas kapott sárgát.

Futbalett délkelet-magyarországi módra, előadja Gajdos (balról) és Farkas Márk (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

79. perc: Simon Á. helyett Haruna folytatja.

76. perc: Zvara kapott sárgát.

72. perc: Kovács M. 13 méterről jobbal a bal alsó mellé lőtt.

63. perc: Varga Sz. helyett Hodoniczki folytatja.

59. perc: GÓÓÓÓL! Lukács átvette a labdát, majd a levegőből ballal a jobb alsóba lőtt, 1–2.

58. perc: GÓÓÓÓL! Simon Ádám most nem hibázott: amikor szöglet után elé került a labda az ötösön, becsúszva egyenlített, 1–1.

58. perc: Gréczi helyett Germán folytatja.

58. perc: Temesvári fejjel készítette le a labdát Simonnak, aki az ötösről lőtt, egy védőről szögletre pattant a labda.

57. perc: Király P. kapott sárgát.

51. perc: Lukács R. lőtt középről, 22 méterről, Molnár F. biztosan védett.

50 perc: Varga Sz. kapott sárgát.

Gréczinek itt nem sikerült átjátszania a csabai védőt (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: vége az első játékrésznek.

45. perc: egy perc a ráadás.

37. perc: Horváth K. egy köténycsel után 24 méterről lőtt, a labda a bal alsó sarok mellett néhány méterrel hagyta el a pályát.

26. perc: Horváth K. szabadrúgása után Czinanó a jobb felső sarok elől tolta ki a labdát, a kipattanóból Kóródi mellé durrantott.

21. perc: Horváth K. kapott sárgát.

15. perc: GÓÓÓÓL! Jobb oldali szöglet után a röviden megcsúsztatták a labdát a hazaiak, és a hosszún érkező Lukács R. hat méterről a kapuba stukkolta, 0–1.

11. perc: Gajdos egy kipattanót kapásból lőtt rá, a labda sokkal mellé ment.

18-asok egymás ellen: a csabaiak kapitányát, Király Patrikot Horváth Krisztofer próbálja szerelni

10. perc: Pantovics kapott sárga lapot.

8. perc: a Csaba rúghatta az első szögletet, amely után kisebb adok-kapok alakult ki a hazai kapu előtt, végül felszabadítottak a védők.

1. perc: a mérkőzés kezdőrúgását Molnár Tamás háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó végezte el. Fehérben a vendégek, kék-feketében a hazai alakulat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hét bajnokin veretlen Szeged az ismét kieső helyen álló Békéscsaba ellen a délkeleti rangadón.