Horváth Krisztofer tizenegyese döntött a Szeged javára a Csákvár ellen

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.04.06. 17:50
A sárga mezes csákváriak hősiesen védekeztek, de így is pont nélkül maradtak (Fotó: <span style="text-align: left" class="tL8wMe EMoHub">Frank Yvette/Délmagyarország)</span>
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a harmadik helyen álló Szeged–Csanád a Csákvárt fogadta, és Horváth Krisztofer első félidőben lőtt tizenegyesgóljával 1–0-ra megnyerte a találkozót.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 800 néző. Vezette: Oláh Gábor (Baghy Csaba, Urgyán Antal)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Vári, Pejovics, Kővári (Kóródi, 55.) – Kovács M., Farkas A. – Gajdos, Bencze M., Csoboth (Gréczi, 71.) – Horváth K. (Debreceni, 89.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. (Derekas, 55.), Ominger – Mim (Torvund, 69.), Kártik (Magyar Zs. 69.), Baracskai (Tamás N., 55.) – Molnár R (Makrai, 83.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Horváth K. (44. – 11-esből)
Kiállítva: Major G. (86.)
Dragan Vukmir: – Mindig küzdeni kell a három pontért ebben az osztályban. Az előző nagy győzelem után kevés idő volt arra, hogy teljesen rendben legyünk, ráadásul jött egy olyan ellenfél, amely igazán harcos volt. Azért is vagyok büszke a játékosokra, mert nem ment a játék, de akkor is küzdöttek, hajtottak.
Tóth Balázs: – Egy jó szériában játszó Szegeddel játszottunk. Készültünk belőle, és láttam, hogy a kolléga jó munkát végzem, tetszik a csapata játéka. Viszont mi meg jól készítettük fel a csapatot, sajnos egy szerencsétlen helyzet döntötte el a meccset. Az első félidő kiegyenlített volt, közel jártunk mi is a gólhoz, de hibázott a befejezés. A szünet után váltottunk, ez jól alakult, de akkor lennék elégedett, ha gólokat is szereztünk volna.

A csákváriak az első tíz percben két kontrából két jobb oldali szabadrúgáshoz jutottak, de egyikből sem lett semmi, míg a szegediek ebben a szakaszban Horváth Krisztofer megindulása után kerülhettek volna jó helyzetbe, ám az utolsó passz pontatlan volt. Horváth K. a 12. percben már jól döntött, de a labdája Auerbach Martin kezében kötött ki. Legközelebb Kovács Milán veszélyeztetett, lövése után a labda egy védőn megpattanva egy méterrel a kapufa mellett hagyta el a pályát.

A 36. percben Gajdos Zsolt került nagy helyzetbe, lövését Auerbach oldalra dőlve védte ki. A szünet előtt a meddő mezőnyfölény mellett vezetéshez jutott a Szeged: Csoboth Kevint buktatta az egykori válogatott védő, Vaskó Tamás a 16-oson belül, Horváth Krisztofer biztos végrehajtó volt, 1–0.

A második félidő elején a hátrányban lévő Csákvár igyekezett jobban, de közben azért a Szegednek voltak veszélyes helyzetei, például Gajdos fejesénél a 62. percben.

A hajrában átvette az irányítást a Csákvár, Bencze Márk majdnem gólpasszt adott, amikor fejjel Magyar Zsoltot találta el, aki viszont ijedtében közelről mellé rúgta a labdát. Az utolsó percekben Major Gergő megkapta a második sárgáját, így megfogyatkozott a Csákvár. Kovács Milánnak volt még egy közeli lövése, amelyet megfogott a kapus.

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–2225

90+3. perc: vége a mérkőzésnek,egy góllal nyert a Szeged. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Derekas kapott sárgát.

90. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: Karacs kapott sárgát.

89. perc: Horváth K. helyett Debreceni érkezett.

86. perc: Major G. kapott sárgát, majd pirosat.

83. perc: Molnár R. helyett Makrai érkezett.

73. perc: Kóródi kapott sárgát.

71. perc: Csoboth helyére Gréczi érkezett.

69. perc: Kártik helyett Magyar Zs., Mim helyett Torvund érkezett.

66. perc: Molnár R. középről a 16-os körívéről lőtt, két méterrel fölé ment a labda.

62. perc: Gajdos fejelt fölé hét méterről.

60. perc: Kártik a 16-osról belsőzött fölé.

59. perc:Ódor kapott sárgát.

59. perc: Kovács M. ballal 24 méterről lőtt, Auerbach védett.

A második félidő elején a Csákvár igyekezett jobban  (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A második félidő elején a Csákvár igyekezett jobban (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

55. perc:Mészáros D. helyett Derekas, Baracskai helyett Tamás N., illetve Kővári helyett Kóródi érkezett.

53. perc: Csoboth balról befelé cselezett, majd lőtt, a labda messze fölé szállt.

46. perc: kezdődik a második félidő.

Nagyon fogadkoztak a szegediek, hogy folytatják jó szereplésüket (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

45+1. perc: vége az első félidőnek.

44. perc: GÓÓÓÓL! Horváth K. jobbal a bal alsóba lőtte a labdát, 1–0.

43. perc: a szabálytalankodó Vaskó kapott sárgát.

43. perc:11-es! a Szeged javára! Csobothot ütötte el a 16-oson belül a csákváriak védője, Vaskó Tamás, büntető.

40. perc: Mészáros D. a 16-osra elé pattanó labdát csúnyán fölé durrantotta.

37. perc: Major G. kapott sárgát.

36. perc: Kővári sárgát kapott.

Ez a beadás nem jutott el Farkas Aurélhoz, a labda Auerbaché, Vaskó (jobbra) biztosít (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

36. perc: Gajdos lépett be egyedül a 16-oson belülre, jobbal lőtt, a labda a jobb sarok felé tartott, Auerbach kiütötte.

34. perc: Horváth K. egy csel a jobb oldali 16-os sarkáról lőtt a rövid sarok mellé.

33. perc: Pejovics szöglet után hat méterről fejelt Auerbach kezébe.

29. perc: Kővári tüzelt fölé két méterrel a 16-oson kívülről, balról.

26. perc: Mészáros D. jobbal a 16-osról kapu fölé tekerte a labdát.

24. perc: Molnár R. emelkedett, és félfordulattal lőtt, a labda messze mellé ment.

21. perc: Horváth Krisztofer kapott sárgát.

17. perc:Kovács M.23 méteres lövése megpattant egy védőn, a labda a bal kapufa mellett egy méterrel hagyta el a pályát.

12. perc:Horváth K. egy pattanás után 23 méterről lőtt, Auerbach biztosan, előredőlve védett.

1. perc:a hazaiak a szokásos hazai szerelésükben (kék-feketében), míg a vendégek sárgában lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy fordulóban 10 pontot gyűjtött, vasárnap a Diósgyőrt idegenben kiütő Szeged-Csanád a legutóbbi körben III. Kerületi TVE ellen ugyancsak öt góét szerzett Csákvár ellen.