Hiányoztak a gólok a Nyíregyháza és a Siófok összecsapásáról

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.10.04. 22:00
A mérkőzésen inkább a küzdelem dominált (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 11. fordulójának záró mérkőzésén a Nyíregyháza Balmazújvárosban látta vendégül a Siófokot, és 0–0-t játszott vele. A döntetlen azt jelenti, hogy a Nyíregyháza négy mérkőzés óta nyeretlen, míg a vendégek négy találkozó óta veretlenek.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BFC SIÓFOK 0
–0
Balmazújváros,
Városi Stadion, 300 néző.Vezette:Káprály Mihály (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
Nyíregyháza: Fejér– Kilyén, Szokol, Jánvári, Nemes– Márkus (Szabó B., 70.) – Csörgő (Vass P., 70.), Paku, Zamostny (Banyoi, 89.), Gresó (Pócsik, 85.) – Novák Cs. Vezetőedző: Szergej Pacaj
Siófok: Szmola– Polényi, Horváth M., Jagodics B. Varga B.– Varjas, Eördögh (Nikházi, 83.) – Kiss B., Szakály D. (Deutsch B., 75.), Cipf (Balogh B., 83.) – Elek B. (Horváth P., 70.).Vezetőedző: Domján Attila
Kiállítva:
Varga B. (73.)
Szergej Pacaj:
– Az első félidőben veszélyesebben játszott a Siófok, nagyon vékony volt a támadójátékunk. Szünet után nekünk volt Csörgő révén nagyobb lehetőségünk, aztán emberelőnyben sem tudtunk gólt szerezni, ezért okkal lehetek csalódott!
Domján Attila:– Az első félidőben nekünk voltak nagyobb lehetőségeink, de nem voltunk elég pontosak a kontráknál. A kiállítás után fölényben játszott a Nyíregyháza, így elégedett lehetek a döntetlennel.

A Siófok három győzelemmel a háta mögött érkezett a Nyíregyháza ideiglenes otthonául szolgáló Balmazújvárosba, míg a Szpari remek szezonkezdet után kisebb gödörben volt a találkozó előtt, legutóbbi három mérkőzéséből egyet sem sikerült megnyernie. A vendégek kisebb mezőnyfölényben játszottak az első játékrészben, de ez nem párosult helyzetekkel, kifejezetten gyenge színvonalú negyvenöt percet láthattak a kilátogató nézők.

A második félidőben bátrabban futballoztak a csapatok, az 54. percben Csörgő Raul megszerezhette volna a vezetést a Szparinak, de nagy helyzetben mellé lőtt. A 73. percben Varga Bence kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a Balaton-partiak. A létszámfölény tudatában támadóbb szellemiségben játszott a Nyíregyháza, amely a győztes gólt is megszerezhette volna, de Szmola Bálint többször is bravúrosan védett, így egy pontot megmentett csapatának. 0–0

20. Tiszakécske112911–25–142

90+3. perc: Gól nélküli döntetlennel ért véget a mérkőzés! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+2. perc: A játékvezető kiállította a vendégek szakvezetőjét, Domján Attilát mert a pályára passzolta a labdát, miközben a Nyíregyháza bedobást végzett volna el.

90+1. perc: Szmola kap sárga lapot időhúzásért.

A játékvezető három percet hosszabbít.

89. perc: Zamostny helyett Banyoi a pályán a Nyíregyházánál.

85. perc: Gresót váltja Pócsik a Szparinál.

84. perc: Gresó 22 méterről tekert kapura egy szabadrúgást, Szmola a jobb felsőből tornázta ki a labdát.

83. perc: Kettős csere a vendégeknél: Eördögh és Cipf számára véget ért a meccs, helyettük Nikházi és Balogh Bence Benító érkezik.

81. perc: Zamostny 17 méteres lövése tartott a jobb alsó felé, de Szmola bravúrral védeni tudott.

78. perc: Cipf ívelt kapu elé egy szabadrúgást, Horváth Milán 6 méteres csúsztatása centikkel kerülte el a bal oldali kapufát.

75. perc: Rögtön változtat Domján Attila, Szakály Dénest váltja Deutsch Bence

73. perc: Kiállítás! Varga Bence szerelését ítélte szabálytalannak a játékvezető Vass Patrikkal szemben, sárga lapot adott. Mivel a siófoki védő már begyűjtött korábban egy lapot számára véget ért a mérkőzés.

70. perc: Cserél mindkét csapat: a vendégeknél Horváth Péter váltja Elek Bencét, a hazaiak kettőt is változtatnak, lemegy Csörgő és pályán Vass Patrik, illetve Szabó Bálint.

67. perc: Varga Bence nem engedett elvégezni egy szabadrúgást a nyíregyi térfélen, sárga lap.

65. perc: Kiss Balázs cselezgetett a tizenhatoson belül, mire lövésre szánta el magát az egyik nyíregyházi védő odaért, és blokkolni tudott.

60. perc: Novák és Zamostny ütközött össze egy siófoki szöglet után, szerencsére mindkét Szpari játékos folytatni tudja a játékot.

56. perc: Polényi tekert volna kapura egy szabadrúgást 22 méterről, de a labda a sorfalba vágódott.

54. perc: Óriási nyíregyházi helyzet maradt ki! Zamostny ugratta ki Csörgőt, aki 7 méterről, senkitől sem zavartatva a bal kapufa mellé lőtt.

50. perc: Az első kaput eltaláló lövés a meccsen: Paku lőtt 25 méterről, Szmola fogta magabiztosan a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, nem volt csere a szünetben.

45. perc: Érdekes jelenetek: stopperünk szerint a játékvezető több, mint egy perccel hamarabb lefújta az első félidőt, talán még ő is unta.

42. perc: Egy lap a Szparinál is: Jánvári késett egy ütemet a félpályánál, Kiss Bencét tarolta le, Kárpály játékvezető sárgával honorálta.

40. perc: Helyzetek helyett lapok: Eördögh állította meg szabálytalanul Csörgőt a félpályánál, sárga lap.

32. perc: Elek Bence unta meg az eseménytelenséget, a tizenhatoson belül Márkus mellett próbált meg eladni egy tizenegyest, a játékvezető sárga lappal díjazta műesését.

26. perc: Egy labdaszerzés után Gresó lőtt jócskán fölé 25 méterről.

17. perc: Kiss Balázs jutott be a tizenhatoson belülre remek cselek után a bal alapvonalnál, beadása pontatlan volt, de egy rossz nyíregyházi felszabadítás után Eördögh lőhetett 7 méterről, próbálkozását Jánvári blokkolta.

15. perc: Eddig nem rágtuk le a körmünket, mezőnyben folyik a játék, nem forognak veszélyben a kapuk.

7. perc: Kiss Balázs beadása volt mély, Fejér magabiztosan fogta a labdát.

A mérkőzést megközelítőleg 300 néző tekinti meg a helyszínen.

A kezdés előtt gyászszünet volt, a Siófok játékosának, a kispadon helyet foglaló Horváth Péternek hunyt el az édesapja.

1. perc: Kezdetét vette a találkozó! A Szpari piros-kékben, a Siófok sárgában játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a forduló záró mérkőzése. Meglátjuk, mire megy az előző három meccsén nyeretlen Nyíregyháza az előző három bajnokiját megnyerő Siófok ellen.