Magabiztos ETO-siker a Kazincbarcika ellen

NÉMETH RICHÁRDNÉMETH RICHÁRD
2021.03.03. 14:20
Berki István góljával jutott vezetéshez az első félidőben az ETO (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában az ETO Májer Milán nagyszerű teljesítményének köszönhetően három góllal legyőzte a kiesőjelölt Kazincbarcikát.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

WKW ETO FC GYŐR–KAZINCBARCIKAI SC 3–0 (1–0)
Győr, ETO Park, zárt kapuk mögött.Vezette: Berényi T.
ETO FC GYŐR:
Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes – Egerszegi (Múcska, 79.), Kiss M. – Hanzli (Sipőcz B., a szünetben), Berki (Vitális, 40.), Májer M. (Vankó, 79.) – Priskin (Farkas B., 74.).Vezetőedző: Csató Sándor
Kazincbarcika
: Horváth L. – Auer, Oltean (Németh T., 55.), Fótyik, Farkas A. – Csősz – Oldal (Tóth-Gábor, 55.), Kovács M. (Tóth B., 76.), Mikló (Kalmár B., a szünetben), Toma – Takács T. (Kovác A., a szünetben).Vezetőedző: Pacsi Bálint
Gólszerző:Berki (33.), Lipták (48.), Májer M. (69.)

A kiesés elől menekülő vendég Kazincbarcika kezdte jobban a találkozót, és az első negyedórában többször is veszélyeztetett. Az ETO kapuja a nagyszerű formában védő Gundel-Takácsnak köszönhetően érintetlen maradt, de támadásban nem remekeltek a hazaiak. A 20. perc környékén kezdett éledezni a zöld-fehér együttes, amely előbb Berki, majd Priskin révén veszélyeztetett, de a gólra több mint fél órát kellett várni. Berki találatát követően megélénkült kicsit a mérkőzés, kezdeményezőbbé váltak a győriek, míg a barcikaiak előtt a félidő lefújását megelőzően adódott egy nagy lehetőség, de Gundel-Takács ismét mentett.

A szünet után gyorsan növelte előnyét az ETO, ezúttal Lipták volt eredményes. A második félidőben sokkal agilisabban és kezdeményezőbben futballozott a házigazda, míg a borsodiaknak sokáig az is nehézséget okozott, hogy egyáltalán eljussanak a győri kapuig A győriek több veszélyes helyzetet is kidolgoztak a kazincbarcikai kapu előtt, amiből a 69. percben született meg a harmadik találat: a két gólpasszt jegyző Májer Milán talált a kapuba.

Összességében a kiesőjelölt nagyjából fél óráig tudta tartani a lépést a Rába-partiakkal, ám amint az ETO agresszívabbá és pontosabbá vált, kiütközött a különbség a két csapat között. Főleg a második félidei teljesítményének köszönhetően az ETO megérdemelten nyert ekkora különbséggel is.3–0

20. Debreceni EAC27512122–52–3016

90+3. perc:Vége a mérkőzésnek. Az ETO második félidei játékának köszönhetően megérdemelten győzött 3–0-ra a Kazincbarcika ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Két percet hosszabbít a játékvezető.

81. perc: Vankó adott laposan középre, Farkas Balázs lövése azonban nem sokkal, de a kapu mellé megy.

79. perc: Újabb győri cserék: Májer helyett Vankó, Egerszegi helyett Múcska lépett pályára.

76. perc: Kovács M. helyett Tóth B. érkezett a Kazincbarcikánál.

74. perc: Csere az ETO-nál. Priskin helyett Farkas Balázs lép pályára.

69. perc: GÓÓÓÓL! Vitális ugratta ki Májert a bal oldalon, aki Horváth László lábai között laposan lőtt a kapuba! 3–0.

Többet birtokolja a labdát a házigazda, a vendégeknek helyzetük sincs.

61. perc: Májer futott el a bal szélen, de védője szorításában csúnyán fölé lőtte a labdát.

55. perc: Oltean helyett Németh T., Oldal helyett Tóth-Gábor érkezett a vendégeknél.

Sokkal agresszívabban, lendületesebben játszik a második félidőben a Rába-parti együttes. Egyelőre nincs barcikai válasz.

48. perc:GÓÓÓL!Májer szögletét követően a hosszún Lipták érkezett és laposan lőtt a kapu jobb oldalába. 2–0.

46. perc: Kettős csere a Kazincbarcikánál: Takács Tamás helyett Kovác Alan, Mikló Roland helyett Kalmár Benedek a pályán.

46. perc: Csere az ETO-nál. Hanzli Péter helyett Sipőcz Bence érkezett

46. perc: Kezdődik a második félidő.

45+1. perc:Vége az első félidőnek.

45. perc: A Kazincbarcika jutott szabadrúgáshoz 27 méterre a győri kaputól. Fótyik szabadrúgása egy védőn megpattanva a kapu jobb oldala felé csapódott, de Gundel-Takács hatalmas bravúrral kiütötte a labdát a jobb alsóból.

44. perc: Oldal Tibor középről lőtt, de erőtlen labdáját könnyedén fogta Gundel-Takács.

40. perc: Kényszerű csere az ETO-ban. Berki helyett Vitális érkezik.

39. perc: Berkit állította meg lesen a játékvezető.

33. perc:GÓÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést az ETO! Májer szabadrúgását védi Horváth László, a kipattanót Kiss Máté még a keresztlécre lövi, a lepattanót pedig Berki pofozza félollóból, 6 méterről a kapu jobb oldalába. 1–0.

31. perc: Kellemetlenül csapódó lövést kellett hárítania Gundel-Takácsnak.

Kovács Krisztián (fehérben) küzd a labdáért Mikló Rolanddal (Fotó:: Nagy Gábor (Kisalföld)

30. perc: Olteant kell ápolni.

24. perc:Csősz kapott sárga lapot műesésért.

20. perc: Éledezik az ETO. Berki adott középre az alapvonalról, Priskin fejese azonban a kapu mellé ment.

19. perc: Kiss Máté beívelt labdáját Berki lőtte rá félfordulatból közelről. Horváth László könnyen fogta az erőtlen próbálkozást.

18. perc:Toma pattogós lövését tolja szögletre Gundel-Takács.

Eddig többet birtokolják a labdát a vendégek, s veszélyesebbek a győri kapura.

12. perc: Barcikai szögletet követően egy fejes után ment keresztbe a labda a kapu előtt, majd a védők tisztáztak.

7. perc: Egy szabadrúgást követően Takács Tamás fejese csattant a győri kapufán.

4. perc: Szöglethez jutott az ETO, de komoly helyzet nem alakult ki a beadást követően.

1. perc:A kék mezes Kazincbarcika kezdte a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal még nyeretlen Kazincbarcika az előző fordulóban a sereghajtó DEAC-ot otthon legyűrő ETO otthonában.