Női NB I: Diósgyőrben nyert az ETO, az MTK kitömte a Kelent

M. D.M. D.
2021.05.01. 20:32
Oláh Adrienn (zöldben) szerezte az ETO győztes gólját Miskolcon (Fotó: dvtk.eu)
Az MTK 10–0-ra megverte a sereghajtó Kelent, míg az ETO FC Győr 1–0-ra nyert Miskolcon a DVTK ellen a női labdarúgó NB I 19. fordulójában szombaton.

A sereghajtó Kelen a harmincadik percig jól tartotta magát a BKV-pályán az MTK vendégeként, de aztán az első félidő utolsó negyedórájában négy gólt is kapott, végül negatív idénycsúcsot jelentő 10–0-s vereséget szenvedett – ekkora különbséggel még a kék-fehérek sem vertek meg senkit ebben a bajnokságban. A hazaiaknál Kocsán Petra először ért el mesternégyest felnőtt NB I-es mérkőzésen.

Az ETO FC Győr meglepetésre 1–0-ra nyert a DVTK otthonában, így feljött a tabella ötödik helyére, és jó eséllyel nemcsak a kiesést, hanem az osztályozót is elkerüli majd a bajnokság végén – tekintve, hogy az utolsó két fordulóban a Szent Mihállyal és a Kelennel játszik.

NŐI NB I
19. FORDULÓ

MTK–Kelen SC 10–0 (Diószegi 18., 84., Tatai 32. – öngól, Kocsán 38., 41., 49., 87., Pápai 44., 69. – az elsőt 11-esből, Csányi 53.)
DVTK–ETO FC Győr 0–1 (Oláh A. 40.)