Felkészülés: Feczesin villant, a Vidi legyőzte az Union Berlint

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.01.17. 12:54
null
A Videoton Feczesin Róbert góljával 1–0-ra legyőzte az Union Berlint (Fotó: vidi.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton felkészülési mérkőzésen 1–0-ra legyőzte a Bundesliga 2-es Union Berlint.

A vidi.hu beszámolója szerint a magyar csapat a Danilovics – Nego, Juhász, Lang, Stopira – Pátkai, Simon Á. – Suljic, Kovács I., Rudolf – Feczesin összeállításban lépett pályára a német másodosztály 13. helyén álló Union Berlin ellen.

A nagy iramú mérkőzésen a 13. percig kellett az első helyzetre várni, ez a berlini együtteshez fűződött, ám Raffael Korte emelése, ha nem is sokkal, de célt tévesztett. A 37. percben Feczesin Róbert volt eredményes, a Videoton 29 esztendős csatára Stopira bal oldali beadásából fejelt közelről a németek kapujába (1–0).

Ahogy az első félidőben, a másodikban is az Union birtokolta többet a labdát, de a Videoton védelme nagyszerűen állta a sarat. Horváth Ferenc vezetőedző a változtatás mellett döntött, így a 63. perctől már a Kovácsik – Szolnoki, Vinícius, Szekeres, Fejes – Kiprich, Heffler T. – Paudits, Sejben, Géresi – Feczesin tizenegy volt fent a pályán.

A 78. percben óriásit védett Kovácsik Ádám, Damir Kreilach lövését tolta kapufára. Az Union Berlin minden erejét összeszedve rohamozott, ám nem sikerült egyenlítenie, a Videoton 1–0-ra győzött.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Videoton–Union Berlin (német II.)
1–0 (1–0)
Videoton,
1. félidő: Danilovics – Nego, Juhász, Lang, Stopira – Pátkai, Simon Á. – Suljic, Kovács I., Rudolf – Feczesin. A 63. perctől: Kovácsik – Szolnoki, Vinícius, Szekeres, Fejes – Kiprich, Heffler T. – Paudits, Sejben, Géresi – Feczesin
Gólszerző: Feczesin (37.)

Legfrissebb hírek

Nagy Zsolt: A Fradi ellen bármi megtörténhet

Labdarúgó NB I
6 órája

Stefan Gartenmann: Ha úgy játszunk, ahogyan mostanában, legyőzzük a Puskást

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:21

Meccsenként öt hazai játékos az NB I-ben, csak magyar edzők az NB II-ben – nagy változtatásokra készül az MLSZ

Labdarúgó NB I
2025.04.28. 20:23

Robbie Keane a Ferencváros második félidei teljesítményéről: „pocsékul játszottunk”

Labdarúgó NB I
2025.04.27. 20:43

Schäfer Andrásék egy pontot szereztek Bochumban

Német labdarúgás
2025.04.27. 18:19

A tavaszi arcát mutatta az Újpest és a Diósgyőr, döntetlen született a Szuszában

Labdarúgó NB I
2025.04.26. 21:55

Csuhay József gyászba borította Szarajevót

Képes Sport
2025.04.26. 14:08

Holdampf Gergő: A negyedik hely megszerzéséhez győzelmek kellenek

Labdarúgó NB I
2025.04.26. 11:26
Ezek is érdekelhetik