DVTK: vereség a Mezőkövesdtől, majd mégis pezsgőzés!

2011.05.28. 19:07
Öröm diósgyőri módra (Fotó: MTI)
Bajnokavatásra készültek a diósgyőri szurkolók a labdarúgó NB II 28. fordulójában, a piros-fehér drukkerek elözönlötték Mezőkövesdet. A találkozó azonban nem úgy alakult a listavezető DVTK számára, ahogyan azt Miskolcon mindenki eltervezte, mert bár egy pont is elég lett volna az azonnali bajnoki címhez és a feljutáshoz, egy tizenegyessel 1–0-ra kikaptak a megyei riválistól. De milyen a sors: egy órával a vereség után kiderült, hogy a Nyíregyháza 3–1-re kikapott Vácon, így a miskolciak a vereség ellenére bajnoki címet és élvonalbeli tagságot ünnepelhetnek!

Szikrázó napsütésben, 3000 szurkoló előtt Szántai Levente és George Menougong párharcával kezdődött a DVTK mezőkövesdi fellépése, a hazaiak kapusa az első tíz percben két alkalommal is remekül mentett a kameruni légiós elől.

Esélyeshez méltóan játszott a Diósgyőr, több helyzetet is kidolgoztak a vendégek a hazai kapu előtt, de Szántain egyszer sem jutott túl a labda – azaz egyszer mégis, ám a 20. percben George leshelyzet után gurított közelről a kapuba.

A miskolci mezőnyfölény ellenére maradt tehát a 0–0, és ez az állás nem is változott a szünetig, a hazaiak kapusa ugyanis a félidő második részében is minden próbálkozást hárított, José Luque, Dobos Attila, majd a lefújás előtt Lippai Ákos sem tudott kifogni rajta.

A szünet után aztán változott a mérkőzés képe, a mezőkövesdiek rendezték a sorokat, és jóval kiegyenlítettebb lett a játék.

A 61. percben pedig robbant a bomba: Bagi István tört be a tizenhatoson belülre, Gal pedig becsúszva próbálta szerelni, és bár úgy tűnt, a diósgyőri védő a labdát rúgta el a támadó elől, a játékvezető határozottan mutatott a tizenegyespontra. A büntetőt a korábban Diósgyőrben is futballozó Vámosi higgadtan értékesítette (1–0).

Szántai (jobbra) kifogott a diósgyőrieken, Vámosi  (középen) győztes gólt lőtt (Fotó: boon.hu)
Szántai (jobbra) kifogott a diósgyőrieken, Vámosi (középen) győztes gólt lőtt (Fotó: boon.hu)

A folytatásban mindent egy lapra tett fel a vendégcsapat, a 74. percben egy szép kényszerítő után Lippai Ákos ballal gurította el a labdát keresztben a kapu előtt, két perccel később pedig Granát Balázs fejesét védte látványos vetődéssel Szántai, aki a hajrában is parádézott: a 78. percben Luque szabadrúgása sem jelentett gondot neki, majd hét perccel később a spanyol légiós jobb oldali lövését is kiütötte a léc alól.

Hiába igyekezett tehát a DVTK az egyenlítő találat bepréseléséért, az eredmény nem változott, maradt az 1–0.

Megszakadt tehát a Diósgyőr 14 meccses – a Mezőkövesdtől elszenvedett hazai vereség óta épített – győzelmi sorozata, és elmaradt az azonnali bajnokavatás, persze mindenki azonnal elkezdte fülelni a váci eseményekről érkező híreket.

Mert a Mezőkövesd ezzel a győzelemmel feljött a második helyre, és csak hat pont a hátránya a DVTK-val szemben, de mivel csak 18 győzelme van, bajnok már biztosan nem lehetett, hiszen a Diósgyőr 21 sikert ért el a szezonban.

A Vác vendégeként pályára lépő Nyíregyháza azonban még versenyben volt, sőt a szünetben 1–0-ra vezetett a Dunakanyarban. A második félidőben aztán a Vác egyenlített, majd még két gólt tudott szerezni, és 3–1-re nyert.

Ezzel pedig eldőlt, hogy a DVTK megszerezte a bajnoki címet, feljutott az első osztályba és a miskolci játékosok még a mezőkövesdi sporttelepen meg is ünnepelték ezt, megfürödtek a pezsgőben.

Némi szójátékkal élve fogalmazhatunk úgy is, hogy a mai nap folyamán kellett egy kis „mák” is a Diósgyőr ünnepléséhez.

A DVTK egy szezonnyi távollét után szerepelhet ismét az első osztályú labdarúgó-bajnokságban.

A Nyugati csoport szombati találkozóiról ide kattintva olvashat!

KORÁBBAN
Mezőkövesd–Diósgyőri VTK 1–0 (Vámosi Cs. 61. – 11-esből)
Cegléd–Békéscsaba 0–0
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY SE–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (0–0)
Mezőkövesd, 3000 néző. V: Andó-Szabó S. (Farkas B., Butkai Zs.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Lakatos (Kaszás, a szünetben), Vámosi, Elek N., Éles – Hegedűs T., Bagi, Sivák, Török S. (Haburcsák, 67.) – Jeremiás (Robson, 81.), Szabó V. Vezetőedző: Huszák Géza
DIÓSGYŐR: Rados – Vadász V., Gal, Rakovics, Gohér – Dobos A. (Arze, 58.), Abdouraman, Lippai, Luque – Granát, George (Pál Sz., 63.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Vámosi (11-esből, 1–0) a 61. percben
Huszák Géza: – Szerencse is kellett a győzelmünkhöz, de sokat dolgoztunk azért, hogy Fortuna mellénk álljon.
Benczés Miklós: – Az első félidőben mi uraltuk a játékot, és kézben tartottuk az irányítást. A nehéz találkozón a kispadról úgy tűnt, hogy a tizenegyes előtti szerelés szabályos volt. Számunkra az a tanulság, hogy be kell rúgni a helyzeteket.
DUNAKANYAR-VÁC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–1 (0–0)
Vác, 250 néző. Vezette: Farkas Á. (Takács G., Mohos)
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros G., Juhász B., Arany Z. – Rusvay, Albert Á., Farkas P., Rábold – Fekete L. (Michel, 87.), Rob (Ivanovici, 69.). Vezetőedző: Szabados György
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Miskolczi (Perényi, 76.), Kovacsevics, Cséke, Horváth L. – Demjén, Minczér (Ambrusz, 86.), Zabos (Germán T., 81.), Pákolicz – Bajzát, Andorka. Vezetőedző: Kovács János
Gólszerző: Andorka (0–1) a 33., Fekete L. (1–1) a 72., Ivanovici (2–1) a 78., Fekete L. (3–1) a 82. percben
Kiállítva: Cséke (második sárga lap után) a 41. percben
Szabados György: – Olyanok voltunk, mint az ókori rómaiak: nekünk is sikerült legyőznünk Spartacust.
Kovács János: – Emberelőnyét sikerült jól kihasználnia a hazai csapatnak.
KAZINCBARCIKAI SC–BŐCS SPORT 1–0 (0–0)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Sándor Cs. (Kelemen A., Szilágyi N.)
KAZINCBARCIKA: Hamar – Müller, Mező, Nyisalovits, Tátrai – Fehér B., Borbély (Horváth B., 65.), Nagy P., Kovács P. – Nyitrai (Lipusz, 24.), Binder (Badalik, 59.). Vezetőedző: Szabó János
BŐCS: Giák – Bokros, Ur, Molnár Zs., Tóth K. – Manulucci, Konate, Bakos, Urbancsik (Ondó, 63.) – Zsarnai, Urbin. Szakmai igazgató: Tóth László
Gólszerző: Müller (1–0) a 73. percben
Kiállítva: Mező (második sárga lap után) a 48. percben
Szabó János: – A kihagyott tizenegyes után tíz emberrel is volt tartása és szíve a csapatomnak. Nyílt és küzdelmes találkozót nyertünk meg, sajnálom bőcsi barátainkat.
Tóth László: – Nem tudjuk meghosszabbítani NB II-es tagságunkat, és ez mélységes szomorúsággal tölt el. Sorsunk azonban nem most, hanem már jóval korábban megpecsételődött.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–VECSÉSI FC 2–1 (1–1)
Hajdúböszörmény, 500 néző. Vezette: Fajkusz G. (Kormányos, Buzás)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Giura, Póti, Papp F., Király (Kerék, 89.) – Arnóczki, Bellon, Andorkó (Balás, 60.), Kiss L. – Nagy D. (Simtchatcha, 82.), Lovas. Vezetőedző: Lajos Ferenc
VECSÉS: Gyenes – Könczey (Radnai, 70.), Vasas, Hungler, Fritz – Zana, Lannert, Máj, Bojtor (Piros, a szünetben) – Horváth D., Kiss K.. Vezetőedző: Détári Lajos
Gólszerző: Horváth D (0–1) a 10., Nagy D. (1–1) a 43., Lovas (2–1) a 69. percben
Lajos Ferenc: – A remény tovább él, harcoltunk, küzdöttünk, aztán, ha nehezen is, de megérdemelten győztünk.
Détári Lajos: – Az első játékrészben meg kellett volna szerezni a győzelmet, ami utána történt, az kritikán aluli.

OROSHÁZA FC–REAC 1–3 (1–1)
Orosháza, 400 néző. Vezette: Szőts G. (Forgács, Szvetnyik)
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Futaki, Kerekes I., Szabó N. – Kerepeczki, Balogh M., Bartyik (Ács L., 58.), Petneházi (Buza, 77.) – Szabó T., Randelovics. Vezetőedző: Marik László
REAC: Somogyi – Hibó (Birtalan, 81.), Menyhért G., Dinka, Cseri (Tóth M., 71.), Gulyás 6, Menyhárt A., Gáspár B. (Kiss B., a szünetben), Dancs – Jovánczai, Nyerges. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Nyerges (11-esből, 0–1) a 10., Randelovics (1–1) a 20., Nyerges (1–2) az 51., Jovánczai (1–3) az 54. percben
Kiállítva: Dancs (második sárga lap után) a 91. percben
Marik László: – Sok energiát mozgósítottunk, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést, de ma az égiek és a külső körülmények ezt megakadályozták.
Mátyus János: – Múlt héten óriási erők szabadultak fel csapatomban, ennek köszönhető a mai játékunk.

1. DVTK 28 21 2 5 59–20 +39 65
2. Mezőkövesd-Zsóry 28 18 5 5 43–18 +25 59
3. Nyíregyháza Spartacus 28 17 6 5 60–21 +39 57
4. Dunakanyar-Vác 28 16 6 6 42–25 +17 54
5. MTK Budapest II 28 15 7 6 45–29 +16 52
6. Békéscsaba 1912 28 9 10 9 43–40 +3 37
7. Vecsési FC 28 9 8 11 34–31 +3 35