NB II: háromgólos győzelmével élre állt a Pécs

2011.05.28. 20:15
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a Pécsi MFC hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Győri ETO FC II-t, ezzel élre állt a tabellán. A gólgyártást Gyánó Szabolcs indította el, majd Marko Szcsepanovics is eredményes volt, a harmadik találatot ismét a 31 éves játékos szerezte.

Gyánó duplájával feljött a harmadik helyre a góllövőlistán, ugyanis már 16 találatnál jár ebben a szezonban.

A Budaörs 1–0-ra győzni tudott az éllovas Videoton II otthonában. A vendégek győztes találatát Kollega Krisztián szerezte a mérkőzés 24. percében.

VIDEOTON-PFLA–BUDAÖRSI SC 0–1
Felcsút, 250 néző. Vezette: Erdős J. (Horváth Z., Török K.)
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Macsicza, Papizsanszkij, Fejes A. – Rása, Soós (Olasz J. – a szünetben) – Gyurcsó, Móri, Babos (Kis R. – 74.) – Máté J. (Nyilas – 61.). Edző: Hartyáni Gábor
BUDAÖRS: Esterházy – Varga D., Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Lászka, Horváth L. (Lipcsei R. – 66.), Farkas Á. – Koós (Szűcs P. – 77.), Tüske, Kollega K. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Kollega K. (0–1) a 24. percben
Hartyáni Gábor: Ez egy ilyen nap volt, szerencsés góllal nyert a Budaörs. A második félidőben voltak lehetőségeink, de a támadójátékunkkal problémáink voltak.
Lucsánszky Tamás: Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült, míg a folytatásban jól védekeztünk.
PÉCSI MFC–GYŐRI ETO II 3–0 (1–0)
Pécs, 500 néző. Vezette: Oláh G. (Márton Zs., Kovács P.)
PMFC: Dibusz – Nagy J., Lantos, Todorovics (Fodor F. – 68.), Törtei – Regedei, Szcsepanovics, Pintér A., Wittrédi (Horváth Zs. – 65.) – Lovrencsics G., Gyánó (Nagy O. – 75.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc
GYŐR: Nagy G. – Kálmán, Nyári, Bieder – Horváth G. (Paget 55.), Nyitrai, Dömötör (Markó – 75.) – Miklós (Simon A. – 82.), Czeitler, Molnár T., Varga T. Edző: Klement István
Gólszerző: Gyánó (1–0) a 44., Szcsepanovics (2–0) az 53., Gyánó (3–0) a 62. percben
Mészáros Ferenc: Motivált, energikus Győrt győztünk le, az egyik legnehezebb ellenfél volt. Ha Dibusz Dénes nem védi ki a tizenegyest, még nehezebb dolgunk lehetett volna.
Klement István: Megérdemelt a Pécs győzelme, a fair play szellemében mindent megtettünk, hogy megnehezítsük a hazaiak dolgát.
FC AJKA–FC TATABÁNYA 0–0
Ajka, 250 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Makkosné)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pothárn, Kovács Sz., Kottán K. (Major 55.), Pavliczky (Szabó L., 53.) – Mihalecz P., Hegyi (Gyűrűsi 92.). Vezetőedző: Artner Tamás
TATABÁNYA: Dombai A. – Vass N., Bencze, Farkas V., Megyesi – Ködöböcz, Kovács I., Deme, Tóth Z. (Dombai V. 84.) – Bozsik J. (Kocsis D. 82.), Farkas J. Vezetőedző: P. Nagy László
Kiállítva: Pákai (második sárga lap után) a 67. percben
Artner Tamás: Küzdelmes, taktikus mérkőzésen igazságos döntetlen született. Sajnos a második félidőben a kiállítás visszavetett bennünket.
P. Nagy László: Mezőnyfölény, kihagyott helyzetek, egy meg nem adott tizenegyes, ma ennyi volt bennünk.
BAJAI LSE–VESZPRÉM FC 2–0 (0–0)
Baja, 200 néző. Vezette: Pánczél K. (Kis Z., Becséri G.)
BAJA: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Rozsi – (Kardos E. 29.) – Micskó, Lógó, Szőllősi – Frőhlich, Kormos (Balázs R. – a szünetben), Nagy E. (Csordás Sz. 71). Vezetőedző: Bognár György
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Hegedűs Gy., Lang, Hevesi-Tóth – Molnár Z., Kollár Zs. (Ihász 62.) – Zsömlye, Tatai (Novothny 62.), Finta P. (Czvetkó 73.) – Alex. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Frőhlich (1–0) a 61., Csordás Sz. (2–0) a 92. percben
Bognár György: Nem tudtunk folyamatosan jól játszani, kibontakozni, mert a Veszprém nagyon szervezetten játszott. Két támadást sikerült csupán vezetni, szerencsére mindkettőből gól lett.
Vágó Attila: Fegyelmezetten, a mezőnyben ellenfelünknél jobban játszottunk. Két szép támadásból szerezte meg a győzelmet a Baja. Csak magunkat okolhatjuk a kihagyott helyzeteink miatt.
1. Pécsi MFC 28 19 3 6 53–17 +36 60
2. Videoton-Puskás Akadémia 28 18 4 6 58–28 +30 58
3. Gyirmót FC 27 17 5 5 55–28 +27 56
4. Bajai LSE 28 15 3 10 47–38 +9 48
5. FC Ajka 28 12 7 9 43–30 +13 43
6. Eternet FC Tatabánya 28 12 7 9 44–35 +9 43
7. BKV Előre SC 27 12 7 8 34–35 –1 43
8. Kozármisleny SE 27 12 5 10 36–34 +2 41