Paprikás mérkőzésen kétszer vezetett, mégsem bírt a Fradi az Orosházával

2008.04.05. 20:16
Paprikás mérkőzésen 2-2-es döntetlen született a Ferencváros-Orosháza mérkőzésen. A Fradi kétszer is vezetett, ám a zöld-fehérek kapusa, Holczer több alkalommal is hibázott, ki is állították, ez pedig elég volt a vendégeknek a pontszerzéshez. A ferencvárosi szurkolók egy része továbbra is Csank János távozásáért tüntet.
A zöld-fehérek szurkolóinak egyértelmű a véleménye
Fotó: M. Németh Péter

A Ferencváros játékosai talán tudták, hogy a Szolnok 0-3-ra áll Kazincbarcikán (végül 4-1-re kapott ki a listavezető), mindenesetre nagyon bekezdtek az Orosháza ellen. Mindjárt az első helyzetből gól esett. Lipcsei beadását Dragóner próbálta meg kapura fejelni, azonban Shaw megszelídítette a labdát, majd gólra váltotta.

A hazaiakat tán túlságosan is megnyugtatta a gól, mert szépen-lassan hagyták kibontakozni a vendégeket, amely a 21. percben ki is egyenlített (1-1).

A Ferencváros ezután – észhez térve a gól után – ismételten irányítása alá vonta a meccset. Félóra elteltével sorra dolgozták ki a helyzeteket a zöld-fehérek, de hatékonyságuk csekélynek mondható, hiszen a kaput nem találták.

Mégsem döntetlennel végződött a félidő, és ez elsősorban Lipcsei Péter érdeme. A hazaiak vezére egy szabadrúgást remek érzékkel végzett el, és tálalt a felfutó Tidianéhoz, aki Deme elé játszotta a labdát. Demét a büntetőterületen belül buktatták, amiért Király játékvezető jogosan ítélt tizenegyest.

Az ítéletvégrehajtó Lipcsei az elvetődő kapus mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát, így 2-1-gyel vonultak szünetre a csapatok.

Az orosháziakat nem fogta meg a szünet előtt kapott gól, Lengyel a tétovázó Holczer felett a hálóba emelt (2-2). A gól után a hazai keménymag egy szűk csoportja a kispadok mögé vonult, és folyamatosan Csank Jánost pocskondiázta, és távozását követelte.

A ferencvárosiak kapusa a második félidő közepén újabb hatalmas hibát követett el. Ismét Lengyel iramodott meg egy jó labdával, a hálóőr 28 méterre kirohant kapujából, és kézzel ért a labdába, amiért Király játékvezető rögtön kiállította.

A sporttárs két perccel később ismételten elővette a lapot, amikor a csereként beálló vendégjátékost, Gácsit küldte le szigorúan a pályáról.

Lipcseiék hatalmas hajrába kezdtek, Csank János előreküldte Dragónert és Baranyait, de ők hiába fejelték le a labdákat, nem sikerült újabb gólt szerezni, így 2-2 maradt.

A Szolnok veresége után a Kecskemét nem hibázott, így a Keleti csoport feljutó helyén immáron a KTE áll.