Szerződtette a fiatal brazil támadót a Ferencváros, de nem csak őt – hivatalos

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2025.02.14. 16:40
Guilherme Henrique (fradi.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencvárosi TC pénteken a hivatalos oldalán közölte, hogy szerződtette a brazil Guilherme Henriquét és a nigériai Olalekan Ibrahimot.

Lapunk már korábban megírta, hogy az FTC-ben folytatja pályafutását a hétszeres brazil bajnok Corinthians akadémistája, Guilherme Henrique, s ezt pénteken a Ferencváros megerősítette a hivatalos oldalán. A 18 éves játékos főleg a támadószekció bal oldalán bevethető, azonban a Corinthians U20-as együttesében játszott már csatárként és a jobb szélen is.

Brazil sajtóhírek szerint a futballista ingyen távozott klubjától, de a Sao Pauló-i egylet megtartja a játékjogainak 30 százalékát, tehát ha az FTC később eladja, a vételár közel harmadát a nevelőegyesülete kapja meg. Illetve a magyar bajnoki címvédő 300 ezer eurót fizet majd a brazil klubnak a játékjog további 10 százalékáért, ha a fiatal labdarúgó teljesíti a szerződésben rögzített célokat.

Mellette az U20-as nigériai válogatott Olalekan Ibrahim is a zöld-fehérekhez szerződött. A 19 éves támadó 2024. március 15-én, Szenegál U20-as válogatottja ellen pályára lépett a korosztályos nemzeti csapatában, 20 percet játszott a 3–2-re elveszített találkozón.

Olalekan Ibrahim (Fotó: fradi.hu)

„Igyekszünk fiatal korban lévő, nagy potenciállal rendelkező tehetségeket Magyarországon és külföldön is felkutatni. Dél-Amerikában és Afrikában is intenzív megfigyelőmunkát folytatunk. Ennek eredményeként érkezett Guilherme és Ibrahim klubunkhoz. Megvan bennük a tehetség, hogy közép- és hosszútávon a Fradi első csapatának erősségei legyenek. Természetesen tudjuk, hogy egy ilyen projekt mindig nagyon sok fejlesztőmunkával jár” – mondta a Fradi sportigazgatója, Hajnal Tamás.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők: Alekszandar Csirkovics (szerb, Topolyai SC – Szerbia), Gróf Dávid (Levadiakosz – Görögország, szabadon igazolhatóként), Guilherme Henrique (Guilherme Henrique de Oliveira Morais, brazil, Corinthians – Brazília), Olalekan Ibrahim (nigériai, Central Football Academy – Nigéria), Lenny Joseph (francia-haiti, Grenoble Foot 38 – Franciaország), Júlio Romao (Júlio Rodrigues Romao, brazil, Qarabag – Azerbajdzsán)
Kölcsönbe érkezők: Naby Keita (guineai, Werder Bremen – Németország)
Kölcsönből visszatérők: –
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: –
Kiszemeltek: –
Távozók: Kady Borges (brazil, Qarabag – Azerbajdzsán), Anderson Esiti (nigériai, Zalaegerszegi TE FC), Mats Knoester (holland, Aberdeen – Skócia, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: Botka Endre (Kecskeméti TE), Gruber Zsombor (MTK Budapest), Owusu Kwabena (ghánai, Zalaegerszegi TE FC, majd Ankaragücü – Törökország), Pászka Lóránd (Kecskeméti TE)
Kölcsönből visszatért klubjához:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk: Virgil Misidjan (holland)

 

Legfrissebb hírek

Szalah első trabzoni góljai győzelmet értek a Fradi ellen készülő törököknek

Minden más foci
6 órája

Efraín Juárez: A támadójátékunk nem semmi...

Labdarúgó NB I
7 órája

Újpest: ez a klub a legesélyesebb a válogatott középpályás szerződtetésére – sajtóhír

Labdarúgó NB I
7 órája

Három győri gól, Schön Szabolcs is „pályára lépett” – galéria az ETO–ZTE bajnokiról

Labdarúgó NB I
8 órája

Szikszai Hennagyij és Lang Ádám is piros lapot kapott – képek a Kisvárda–DVSC mérkőzésről

Labdarúgó NB I
8 órája

Női NB I: a második félidőben darálta be a Fradi az Astrát

Labdarúgó NB I
8 órája

Nulla gól és két piros lap a Kisvárda és a DVSC csatáján

Labdarúgó NB I
9 órája

Újpest: Szendrei Norbert érkezhet – NS-infó

Labdarúgó NB I
11 órája