Női kosár Ek: súlyos vereséget szenvedett a Szekszárd idehaza

R. P.R. P.
2022.03.10. 19:46
A Szekszárd nagyon sima vereséget szenvedett (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén az Atomerőmű SE Szekszárd 88–60-ra kikapott a török Galatasaraytól.

A FIBA erősorrendjének első helyezettje, a török Galatasaray látogatott az Atomerőmű KSC Szekszárdhoz az Európa-kupa negyeddöntőjében. Ebben a rangsorban a tolnaiak az utolsók, vagyis a nyolcadikok, tehát óriási bravúr kellene Djokics Zseljko együttesétől a final fourba jutáshoz. Az Euroliga csoportkörében a törökök öt mérkőzést nyertek, a KSC-nek egyet sem sikerült.

Az első, szekszárdi mérkőzés sajnos igazolta a várakozásokat. A hazai együttesnek nem sok esélye volt a törökök ellen. Bár az első negyed után még csak hat pont volt a különbség, a félidőben már 18 pont volt a differencia.

Gyorsan 30 pontosra hízott a hátrány. A Szekszárdnak csak pillanatai voltak, a vége 88–60 lett a Galatasaraynak. A vendégek legjobbja Kelsey Plum volt 34 ponttal, a hazai csapatban Krnjics Szara volt a legeredményesebb 11 ponttal.

A visszavágót jövő szerdán játsszák.

KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NŐK, NEGYEDDÖNTŐ
1. mérkőzés

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–Galatasaray (török) 60–88 (17–23, 10–22, 19–26, 14–17)
Szekszárd, 1000 néző. V: Cavara (bosnyák), Zenis (szlovák), Kaludjerovics (montenegrói).
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Friskovec 9/3, Mányoky 5/3, Goree 10, Milics 6. Csere: Morgan 9/9, KRNJICS 11, Bálint R. 2, Holcz 2, Szücs G. Edző: Djokics Zseljko
GALATASARAY: PLUM 34/12, Yilmaz, K. DAVIS 14/3, Sh. Evans 9, KRAJISNIK 21/3. Csere: Aydin 8/3, Turan 2, Sahin. Edző: Efe Güven
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 6. p.: 8–9. 8. p.: 11–19. 13. p.: 19–31. 16. p.: 21–35. 19. p.: 25–44. 22. p.: 29–47. 26. p.: 33–60. 30. p.: 46–61. 32. p.: 50–71. 36. p.: 54–76. 39. p.: 56–86
Djokics Zseljko:
– Ez nem a Szekszárd igazi arca. Védekezésben hiányzott az agresszivitás, az első negyedben mindössze két faultot jegyeztünk, s ez visszaütött egy olyan csapat ellen, mint a Galatasaray. Támadásban rossz döntéseket hoztunk, a harmadik negyedben ugyan elkezdtünk játszani, de ellenfelünk ekkor már önbizalomtól duzzadva kosárlabdázott, nálunk pedig ez is hiányzott.
Efe Güven: – A huszonnyolc pontos előny biztató, de tartok a visszavágótól, mert jobb csapat a Szekszárd annál, mint amit most mutatott magából. Nem ment neki a játék, ezért ennél nehezebb mérkőzésre számítok otthon.