Női kosár: „Coulibaly miatt mindegyik meccsen megsérül valaki”

2015.03.13. 11:09
Coulibaly és a játékvezetés is kapott kritikát pécsi oldalról (Fotó: Szabó Miklós)
Pécsi oldalon nagy vihart kavart a játékvezetés a Miskolc elleni női kosárlabda MK-negyeddöntőben. A baranyaiak szerint Naignouma Coulibaly miatt mindegyik mérkőzésen megsérül valaki, viszont nem a szabályoknak megfelelően büntetik a DVTK francia légiósát.

„Pécsi oldalon rendkívül igaztalannak érezzük azt, ahogy a játékvezetők vezették a találkozót. Két kiváló csapat csatájának nem így kellett volna eldőlnie, sokkal több tiszteletet kellett volna mutatniuk a mérkőzésvezetőknek az ítélkezésük során. Lehet, hogy akkor is nyer a Miskolc, de őszintébben gratuláltunk volna a jól játszó piros-fehéreknek, akikkel szemben nem adatott meg az egyenlő végjáték esélye. Nagyon nagy kár érte…” – olvasható a peacpecs.hu tegnapi mérkőzésről szóló tudósításában.

Mint ismert, a három és fél negyeden át kiegyenlített találkozó hajrájában 19–0-s sorozatot produkált a DVTK, így 90–73-ra megnyerte az összecsapást, kiharcolva a négy kerülést. A pécsiek azonban bosszankodnak a bíráskodás miatt, szerintük elsősorban Naignouma Coulibalynak engednek meg olyat, amit a szabályok szerint nem lehetne.

„Gratulálok a Miskolcnak, fantasztikus mérkőzést játszottunk, harmincöt percig sikerült őket tartanunk. De ott a kérdés, hova vezet az a kosárlabda, amiben Coulibaly védőjátékát nem elemzi senki, holott mindegyik mérkőzésen megsérül miatta valaki, több orrot is eltört már ebben a szezonban” – mondta Djokics Zseljko, a PEAC edzője.

„Nem játszik a saját hengerében, ami ma történt, az sem normális. Tina Jovanovics, aki nagyon korrekt játékos, védő- és technikai faultot kapott ellene. Kiss Virágot, aki a magyar kosárlabdázás gyémántja, szintén nem védték meg, ő is orrsérülést szenvedett ellene. Úgy tudom, hogy ha valaki álló óránál szabálytalankodik, az nem sportszerűtlen fault, hanem azonnali kiállítást ér. Ez többször megtörtént Coulibalyval, mégsem állították ki. Emellett a Miskolc dupla annyi büntetőt dobhatott, mint mi, ez el is döntötte a mérkőzést.”

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA – EMLÉKEZTETŐ
NYOLCAS DÖNTŐ, NEGYEDDÖNTŐ

ALUINVENT DVTK MISKOLC–PEAC-PÉCS 90–73 (27–24, 18–17, 19–23, 26–9)
Győr, 700 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Benczur
DVTK: CZANK 14/3, ALLISON 19/6, Rasheed 12/9, Szécsi 4, COULIBALY 23. Csere: BISHOP 16/6, Ciappina, Bálint, Horváth B., Dubei, Szabó P. 2. Edző: Majkel Lopez
PEAC: HURST 22/15, Orozovics 2, N. JOVANOVICS 24/9, WILLIAMS 13/3, T. Jovanovics 6. Csere: Kis V., Raksányi 4/3, Kaposi 2, Raus, Szűcs R., Zólyomi. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 6. p.: 18–19. 8. p.: 23–19. 13. p.: 27–29. 16. p.: 37–36. 24. p.: 50–49. 27. p.: 56–58. 32. p.: 69–67. 34. p.: 69–71. 37. p.: 76–73
Kipontozódott: Williams (35. p.), T. Jovanovics (35. p.), Kaposi (39. p.)
Maikel Lopez: –
Mindkét csapaton nagy volt a nyomás, tudván, hogy a vesztes hazautazik. Egyrészről mindkét együttes kiválóan teljesített, de időnként mindkét oldalon megremegtek a kezek, viszont a végén mi rátaláltunk a játékunkra, és ez döntőnek bizonyult.
Djokics Zseljko: – Fantasztikus mérkőzésen két kiválóan felkészített csapat találkozóján dőlt el a továbbjutás. Nálunk néhányan nem teljesen egészségesen vállalták a játékot, de harmincöt percig így is sikerült tartani a lépést. Sajnos nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy Naignouma Coulibaly nem először okoz büntetlenül sérülést az ellenfél játékosának.

PINKK-PÉCSI424–CEGLÉDI EKK 70–66 (27–21, 13–19, 16–16, 14–10)
Győr, 200
néző. Vezette: Vígh, Tőzsér, Kulcsár
PÉCS: Faulkner 13/3, Sarok, Őri 4, EGNELL 8, HALVARSSON 23/3. Csere: STEWART 15, Sánta, Ruják 7/3, Nagy D. Edző: David Leman
CEGLÉD: HADZOVIC 18/3, Szabó II D. 9/6, Skoric 7/3, GORJANÁCZ 13/6, Bozóki 9. Csere: Lengyel, Serbán 7, Kobolák, Szepsi 1, Ruttner 2. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–8. 7. p.: 18–14. 13. p.: 32–26. 16. p.: 32–33. 18. p.: 38–35. 23. p.: 46–47. 26. p.: 49–52. 29. p.: 56–56. 32. p.: 56–60. 35. p.: 62–62. 37. p.: 68–63
David Leman:
– A várakozásnak megfelelően kemény mérkőzést játszottunk. Nehéz volt a Cegléd ellen eredményesen szerepelni, javulnunk kell a sikeres folytatáshoz.
Cziczás László: – Óriási küzdelemben maradtunk alul, de úgy érzem, fél év alatt előnyére változott a csapatom. Ezen az úton szeretnénk továbbmenni, a jó ceglédi kosárlabdáért.

UNIQA-EUROLEASING SOPRON–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 95–59 (18–14, 19–15, 33–16, 25–14)
Győr,
400 néző. Vezette: Kapitány, Hegedűs, Surányi
SOPRON: Ciglar 11/3, HARTLEY 12/6, GAUCHER-SMITH 9/3, Krivacsevics 3, Krnjics 5. Csere: Simon Zs. 8, CRVENDAKICS 16/6, SZTANKOVICS 11, Zsovár 3/3, Licskai 6/3, VÉNINGER 11, Kocsis F. Edző: Sterbenz László
SZEKSZÁRD: Scsekics 10/3, Boskovics 4, Theodoreán 6, Mansaré 8, Sztjepanovics 2. Csere: Studer Zs. 4, Simon A., Hajdú 8/6, Kovalcsik 6, STUDER Á. 8, Tamis 3/3, Lénárt. Edző: Magyar Gergely
Kipontozódott: Zsovár (35. p.) Mansaré (37. p.)
Sterbenz László: –
Jó színvonalon teljesített az ellenfél, de nekünk magunkra kell figyelni. A hét végére szánt összes szerencsétlenkedést le tudtuk az első félidőben és a szünet után kezdtünk elvárható szinten kosárlabdázni.
Magyar Gergely: – A két csapatnak mások a lehetőségeik, mi próbáltuk megnehezíteni a Sopron dolgát. Egy félidőt bírtunk, fizikailag és koncentrációban, de a végét leszámítva is voltak jó periódusaink.

CMB CARGO UNI GYŐR–ZTE NKK 74–70 (10–15, 30–21, 11–17, 23–17)
Győr, 500 néző. Vezette: Földházi, Pálla, Boros T.
GYŐR: RADOCSAJ 24/9, Koch, Ivanovics 7/3, LAKLÓTH 12/6, Vajda A. 10/3. Csere: CZIRJÁK 11/9, Horváth K. 2, Vincze V. 8. Edző: Völgyi Péter
ZTE: NAGY D. 17/3, McKay 8/3, Szélesy 4, Darida 4, ZELE 19/3. Csere: Velkey 10/6, ALDAZABAL 8, Ambrus. Edző: Gáll Tamás
Völgyi Péter: –
Óriási küzdelem volt, rendkívül sok hiba tarkította a játékot. Örülök a győzelemnek, bár a ZTE is rászolgált volna.
Gáll Tamás: – Becsülettel küzdöttünk, nincs miért szégyellni mert győzelmet szalasztottunk el.