Férfi kosár NB I: triplaeső az első félidőben, Sopron-siker

2014.03.25. 19:42
A Sopron hazai pályán szinte végig vezetve 86–77-re legyőzte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában, a 4. forduló keddi játéknapján.

A soproniak a szünetig nyolc triplát küldtek a helyére (az ellenfél egyet sem), főképp ennek köszönhették tízpontos vezetésüket. A kaposváriak csak az utolsó negyedet tudták megnyerni, ez nem volt elég a középszakaszbeli első győzelmükhöz.

A középszakaszbeli szereplésüket szolnoki vereséggel kezdő soproniak egymás után másodszor győztek; az első skalpot az Alba Fehérvár otthonában szerezték meg.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 4. FORDULÓ

SOPRON KC–KAPOSVÁRI KK 86–77 (25–18, 21–18, 20–18, 20–23)
Sopron, 1200
néző. V: Cziffra, Török R., Surányi
SOPRON: Thomas 12/6, THOMPSON 17/9, Dénes, BORISZOV 20/9, BAROVICS 21. Csere: TÓTH G. 13/9, Takács N., Ruják, Trepák, Bús 3/3. Edző: Sabáli Balázs
KAPOSVÁR: Hinnant 4, Fodor M. 8, PULJKO 11/6, HENDLEIN 27/6, DAVIS 19. Csere: Drahos 2, Jancsikin, Horváth M. 4, Benke 2, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 5. p.: 11–10. 8. p.: 21–12. 14. p.: 36–26. 17. p.: 42–30. 23. p.: 53–42. 26. p.: 59–48. 32. p.: 70–56. 35. p.: 75–64. 38. p.: 81–72
Sabáli Balázs:
– A Kaposvár ránk erőltette játékstílusát, bár az első félidőben jól dobtunk. Sok könnyű kosarat kaptunk, de győzelmünk nem forgott veszélyben. Védekezésben kell javulnunk, mert ez így kevés lesz a következő meccseken.
Fekete Ádám: – Jobban, motiváltabban játszott a Sopron. Néhány jó periódusunk volt, de ez kevés a győzelemhez, főleg vendégként. Csapatként kell javulnunk, hogy esélyünk legyen a jövőben a sikeresebb szereplésre.

1. Szolnoki Olaj 2 2 147–114 1.000 7
2. Atomerőmű SE 2 2 155–143 1.000 7
3. KTE-Duna Aszfalt 3 1 2 194–191 0.667 6
4. Sopron KC 3 2 1 224–236 0.667 6
5. Alba Fehérvár 2 2 132–151 0.571 4
6. Kaposvári KK 2 2 153–170 0.429 3