Férfi kosár Ek: remekül indult, de végül kiesett a Szolnok

K. Zs.K. Zs.
2021.11.17. 21:48
Bojan Szubotics 14 pontot szerzett a szolnoki csapatban (Fotó: Földi Imre – archív)
A Szolnok 14 ponttal is vezetett Nagyváradon a férfi kosárlabda Európa-kupa szerda esti zárt kapus mérkőzésén, az utolsó negyed előtt megalapozottan reménykedhetett a továbbjutásban, de végül hosszabbításban 78–70-re kikapott a házigazdától, és a negyedik helyen végzett a H-csoportban.

A továbbjutáshoz a szolnokiaknak legalább 12 ponttal kellett volna nyerniük Nagyváradon, és közben kiszurkolni, hogy a csoport másik meccsén a már korábban továbbjutó Legia idegenben legyőzze a Portót.

A harmadik negyed hajrájához közeledve minden jól alakult: a Szolnok 58–44-re vezetett, Portóban pedig a lengyelek mentek 12-vel. De nem maradt így...

Az Oradea 11–0-s rohammal felkapaszkodott három pontra (55–58), és bár a Szolnok kimászott a hullámvölgyből, újra elhúzott kilenc ponttal (57–66), a rendes játékidő végére elfogyott az előny (66–66). Fordulat állt be Portóban is, a hazai csapat ott is futott egy 11–0-t, át is vette a vezetést, majd a legvégén, amikor megint hátrányban volt, egyenlített – ott is hosszabbítás!

A ráadás öt percek újabb reményt kínáltak az egy továbbjutó helyért versengő mindhárom gárdának, csakhogy a szolnokiak „beragadtak”, és gyorsan kiszálltak a versenyből: a Nagyvárad 8–0-val indított, és 78–70-re meg is nyerte a meccset.

Mivel a párhuzamosan zajló másik találkozó hosszabbításának végét a hibátlan mérlege megőrzéséből presztízskérdést csináló Legia bírta jobban, a nagyváradiaknak továbbjutást ért a szolnokiak másodszori legyőzése.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
6. FORDULÓ
H-CSOPORT
CSM CSU ORADEA (romániai)–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 78–70 (19–20, 14–20, 12–18, 21–8, 12–4) – hosszabbítás után
Nagyvárad,
zárt kapuk mögött. V: Rutesics (montenegrói), Yalman (török), Vuckovic (szlovén).
ORADEA: Bickauskis 15/3, Gavrilovic 11, Green 8, Holt 10/6, Richard 12/6. Csere: Markovics 9, Nicolescu 6/6, Baciu 2, Fometescu 3/3, Paliukenas 2. Edző: Cristian Achim
SZOLNOK: Badzim 11/6, Pongó Máté 10/6, Solano 9/3, Szubotics 14, Taiwo 2. Csere: Kovács P. 6, Rogic 1, Rudner 3/3, Cakarun 14, Zsíros, Pallai. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 6. p.: 13–8. 10. p.: 17–20. 14. p.: 25–29. 20 p.: 33–38. 25. p.: 38–49. 29. p.: 44–58. 33. p.: 55–58. 36. p.: 57–66. 39. p.: 64–66. 43. p.: 74–66
Gasper Potocnik:
– A meccs nagy részében jól játszottunk, és a Legia is nyert végül, de ez már nem számított, mert a mérkőzés végén elvesztettük a lendületünket és az energiánkat – nem is tudtunk végig teljes kerettel játszani. Védekezésben hibákat követtünk el, a túlórában így az ellenfél fölénk kerekedett.