Telt ház lesz Moszkvában

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2005.04.27. 23:00
Címkék
A férfi Euroliga internetes honlapja mozgóképes interjút közöl Dávid Kornéllal, a sorozat jövő hét végi négyes döntőjére készülő spanyol Tau Cerámica magyar kosarasával.
Dávid végre az elitmezônyben
Dávid végre az elitmezônyben
Dávid végre az elitmezônyben
Dávid végre az elitmezônyben
Dávid végre az elitmezônyben
Dávid végre az elitmezônyben
A www.euroleague.net oldalon látható és hallható beszélgetésben a válogatott klasszis élete második legemlékezetesebb pillanatának nevezi a final fourba jutást, amely nem sokkal marad el az NBA-s Chicago Bullsban történt bemutatkozás élménye mögött. "Európai játékos vagyok egy kis országból, amely nem tartozik a nagy kosarasnemzetek közé. Ezért tekintem óriási eredménynek, hogy harmadik euroligás idényemben végre sikerült bekerülni a kontinens legjobbjai közé. A házigazda CSZKA-t jól ismerjük a korábbi meccsekről, egyértelműen az oroszok az elődöntő favoritjai, ami még véletlenül sem jelenti azt, hogy lemondanánk a döntőbe kerülésről, mindent meg fogunk tenni a győzelemért" - jelentette ki a 33 éves légiós, aki az alapszakaszban elért 10.3-as pont-, illetve 4.2-es lepattanóátlagával meghatározó szerepet játszott a baszkok eddigi sikereiben. Mutatói ráadásul a legjobb 16 között tovább javultak (14.5 és 5.3).

Az oroszországi záró torna iránti nagy érdeklődést jelzi, hogy minden jegy elkelt a négy találkozóra, még az 1100 eurós (270 ezer forint) VIP-bérletek is. A pénteki elődöntőben a Tau a CSZKA Moszkvával, míg a címvédő izraeli Maccabi Tel-Aviv a görög Panathinaikosszal csatázik a vasárnapi fináléért.
Legfrissebb hírek

PL: Liverpool–Aston Villa

Angol labdarúgás
8 perce

A Sevilla ellen is folytatta remek hazai sorozatát az Atlético Madrid; a Sociedad nyerte a baszk derbit

Spanyol labdarúgás
13 perce

Van de Ven hibája döntött, a Chelsea nyerte a Tottenham elleni londoni derbit

Angol labdarúgás
22 perce

A Bayern már az első félidőben lerendezte a Leverkusen elleni meccset

Német labdarúgás
36 perce

Szekszárdon is megőrizte veretlenségét a Sopron; a Győr alig jutott 40 pont fölé a női kosár NB I-ben

Kosárlabda
43 perce

A Napoli örülhet, hogy nem kapott ki a 11-est hibázó Comótól

Olasz labdarúgás
49 perce

A Dunaszerdahely másodszor is legyőzte a Kassát

Minden más foci
1 órája

NB I: Ferencvárosi TC–MTK Budapest

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik