Női kézilabda EHF-kupa: távol került a döntőtől az Érd

2015.04.05. 17:58
Pálos-Bognár Barbara tör kapura (Fotó: Hegedüs Gábor)
Az Érd 28–24-re kikapott hazai pályán az orosz Rosztov-Dontól a női kézilabda EHF-kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

A Dunaújvárost a nyolcaddöntőben tízgólos különbséggel ejtette ki a Rosztov, majd egyik közvetlen hazai vetélytársát, az Asztrahanocskát intézte el könnyedén (64–35). Nem várt tehát könnyű feladat az érdiekre, akik nehezen lendültek játékba, csak a 7. percben lőtték az első góljukat, 0–5-nél.

Az ijesztő kezdés után aztán elkezdte a felzárkózást a múlt héten Magyar Kupa-bronzot nyerő csapat, és a szünetben csak kétgólos hátrányban volt (13–15).

A 37. percben Klivinyi Kinga találatával már egálra álltak a felek (17–17), de a vezetést nem tudta átvenni az Érd sem ekkor, sem második egyenlítése (20–20) után. Nagyobb baj, hogy az oroszok ismét elhúztak, és végül négygólos győzelemmel zárták a mérkőzést – az Érd esélye a döntőbe jutásra ezzel igencsak lecsökkent.

Az oroszországi visszavágót jövő szombaton rendezik.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
ÉRD–ROSZTOV-DON (orosz) 24–28 (13–15)
Érd, 2000
néző. Vezette: Cvetko, Kavalar (szlovének)
ÉRD: Janurik – Schatzl 3 (1), KLIVINYI 5, Pálos-Bognár 4, Kisfaludy, Kovács Anna 3, KRPEZS 6. Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), SIGNATÉ 3, Szekeres, Vukcsevics, Takács K. Edző: Szabó Edina
ROSZTOV: GABISZOVA – MANAHAROVA 5, Szlivinszkaja 2, A. Bulatovics 1, Petrova 2, Bobrovnyikova 2, Borscsenko 6 (4). Csere: Barjaktarovics (kapus), ILINA7 (1), Simkutye 3, Avgyekova. Edző: Jan Leslie
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–5. 9. p.: 3–7. 15. p.: 4–10. 22. p.: 8–10. 28. p.: 11–13. 37. p.: 17–17. 44. p.: 19–20. 54. p.: 21–24.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5
Szabó Edina, az Érd edzője:
– A remek szakaszokat túl gyenge részek váltogatták. A mérkőzés kritikus pillanataiban túl sokat hibáztunk. Az ellenfél kapuscseréje nagyon hatékony volt. Kár érte, hogy a remek közönség előtt nem tudtuk legalább a győzelmet megszerezni.
Jan Leslie, a Rosztov-Don edzője: – Örülök a győzelmünknek, nagyon erős csapatot vertünk meg. Gyakran nem értettem a játékvezetők döntéseit, de ilyen a kézilabda. Biztató előnnyel várjuk a hazai visszavágót.