Női kézi NB I: hatgólos hátrányból hatgólos győzelmet aratott a DVSC

2022.09.23. 19:57
Planéta Szimonetta (Fotó: Hajdu-Bihari Napló/Czinege Melinda)
A női kézilabda NB I-ben a Vác 30–28-ra legyőzte a NEKA-t, míg a DVSC hatgólos hátrányt hatgólos előnnyé változtatva nyert a Mosonmagyaróvár ellen.

Úgy tűnt, hogy a Mosonmagyaróvár idegenben meglepi a DVSC-t, mivel az első félidő nagyobbik részében vezetett, és hat gól is volt már a két csapat között. Ám később teljesen megváltozott a játék képe. A vendégeknek volt egy 13 perces gólcsendjük, és ezt a hazaiak kihasználták. A Debrecen 13–12-nél átvette a vezetést, és végül 30–24-es győzelmet aratott. A meccs legeredményesebb játékosa Planéta Szimonetta volt hét találattal.

A NEKA az első negyedórában még nagyszerűen tartotta magát az esélyesebb Vác ellen, de utána a vendégek átvették az irányítást, és fokozatosan elhúztak. A második félidő elején már kilenccel is vezettek. Bár a váciak győzelme nem forgott veszélyben, a végére a NEKA kétgólosra csökkentette a különbséget.

A Vácból Kuczora Csenge hét gólt dobott, viszont a mezőny legeredményesebb játékosát a NEKA adta: Uhrin Lili nyolcszor talált be.

NŐI KÉZILABDA NB I
NEKA
PRAKTIKER-VÁC 28–30 (11–17)
Balatonboglár, 250
néző. V: Bíró, Kiss O.
NEKA: Wéninger – Gém, Ferenczy D. 2, Varga E. 3, Juhász K. 2, UHRIN 8, SZABÓ A. 6. Csere: ZAJ (kapus), Kovalcsik B. 2, Csíkos 1, Szabó L. 2, Kellermann, Horváth P., Zsembery, Csata 1, Molnár D. 1. Edző: Bohus Beáta
VÁC: Bukovszky – Diószegi 3, FERENCZY F. 5, KUCZORA CS. 7 (3), Helembai 4, Marincsák 5, BALLAI A. 4. Csere: Csizmadia F. (kapus), Kovács A., Ballai B. 1, Kovalcsik J., Világos 1, Schatzl Natalie. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 10. p.: 6–5. 17. p.: 6–10. 20. p.: 7–12. 26. p.: 11–15. 37. p.: 12–21. 41. p.: 14–24. 44. p.: 17–26. 52. p.: 23–27. 58. p.: 27–29
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/3
Bohus Beáta: – Nagyon mérges vagyok a csapatomra, mert nem lehet ennyire betojva játszani. Az első negyven percben az előzetesen megbeszéltekből nem sok mindent valósítottunk meg, utána a védekezésünk feljavulásának köszönhetően már eredményesebben kézilabdáztunk.
Herbert Gábor: – Az első negyvenöt perc sokkal jobb volt annál, mint amire számítottam. A hajrában taktikai fegyelmezetlenségeket, érthetetlen hibákat követtünk el, szerencsére Kuczora Csenge megmentette számunkra a mérkőzést.

DVSC SCHAEFFLERMOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR 30–24 (13–12)
Debrecen, 1400
néző. V: Bóna, Földesi
DEBRECEN: Gabriel – M. COSTA 4, HÁMORI K. 3, Bordás 1, HORNYÁK D., VÁMOS P. 3, Petrus 2. Csere: TORDA (kapus), KÁCSOR 4, PLANÉTA 7 (2), Füzi-Tóvizi, Jezsikava 1, SZABÓ N. 3, Töpfner 1 (1), Vámos M. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Mihály P., Lancz 2, Tóth E. 2 (1), PÁSZTOR N. 6, Ivancok 2, STRANNIG ZS. 5 (2). Csere: Mistina (kapus), Faragó L., KOVÁCS P. 3, TÓTH N. 3, Bardi, Hajtai, Sztankovics K. 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 13. p.: 2–8. 21. p.: 7–10. 29. p.: 13–12. 35. p.: 17–12. 39. p.: 21–14. 43. p.: 21–18. 53. p.: 28–21
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Szilágyi Zoltán: – Örülök, hogy megnyertük ezt a fantasztikus hangulatú rangadót! Az elején beragadtunk, nem találtuk az ellenszert a Mosonmagyaróvár védelmére. Az első játékrész második felében fordult meg a mérkőzés, innentől kezdve sokkal masszívabbá vált a védekezésünk. Mindig volt valaki, aki tudott lökni a csapaton, így egy ilyen nagy sebességgel játszó ellenféllel szemben csupán huszonnégy gólt kaptunk.
Gyurka János: – Sajnos nem vagyunk még készen arra, hogy hatvan percig olyan szinten kézilabdázzunk, mint a meccs elején. A második félidőt rosszul kezdtük, de annak örülök, hogy újra magunkra találtunk. Nem találkoztunk még ilyen jól védekező csapattal, ez az összecsapás megmutatta a hibáinkat.