Női kézi EHF: az Érd már hattal is vezetett, de simán kiesett

2015.04.11. 17:36
A női kézilabda EHF-kupa elődöntőjének visszavágóján az orosz Rosztov-Don hazai pályán 32–28-ra legyőzte az Érdet, így kettős győzelemmel harcolta ki a fináléba jutást.

A Rosztov-Don az idegenbeli négygólos siker után fél lábbal már a döntőben érezhette magát, és a mérkőzés eleji 3–2-es vezetése után sem tűnt úgy, hogy izgulnia kell az orosz együttesnek.

Csakhogy Kovács Anna elképesztően elkapta a fonalat, ahogyan a kapuban Janurik is állta a sarat, és egy 3–0-s sorozattal fordított az Érd (3–5), sőt a 13. percre már ledolgozta hátrányát, jött is a hazai időkérés (4–8).

A magyar csapat 9–4-es vezetésénél a mérkőzés során először továbbjutásra állt, majd Kovács hetedik(!) góljával már hat találattal ment (6–12).

Szabó Edina időkérése után azonban megtört a vendégcsapat lendülete, a következő hat percben a Rosztov egy 6–1-es sorozattal felkapaszkodott (12–13), majd a szünetre kétgólos érdi előnnyel vonultak a felek (13–15).

A 34. percben Klivinyi találatát követően jött az újabb megtorpanás, 15–17 után a hazaiak 20–17-re fordítottak, és innentől már nem volt kérdés, melyik csapat jut tovább. 23–21-et követően 26–21-re elléptek az oroszok, s az 51. percben már hattal vezettek (28–22).

A hajrában már csak a végeredmény volt kérdéses, az utolsó percben szerzett két találattal az érdiek négy gólra közeledtek, de a Rosztov továbbjutása nem forgott már veszélyben (32–28).

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA, NŐK
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
ROSZTOV-DON (orosz)–ÉRD 32–28
(13–15)
Rosztov-na-Donu, 2500 néző. V: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldávok)
ROSZTOV: Gabiszova – MANAHAROVA 8, Szlivinszkaja 2, ILJINA 5 (2), M. Petrova 2, Simkutye 3, Avgyekova 3. Csere: Sz. Barjaktarovics, Szkladcsikova (kapusok), A. Bulatovics 2, Borscsenko 2, A. Sztyepanova 1, Punko 2 (1), Artamonova, Perederij 1, Szvitanko 1
ÉRD: Janurik – Krpezs 6 (1), KOVÁCS ANNA 9, Pálos-Bognár 2, Kisfaludy 1, KLIVINYI 8, Schatzl. Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Signate 1, Szekeres, Sz. Vukcsevics, Takács K., Kosztjukova 1
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 8. p.: 3–5. 14. p.: 4–9. 21. p.: 6–12. 28. p.: 12–13. 33. p.: 15–16. 39. p.: 20–17. 43. p.: 23–21. 48. p.: 28–22. 56. p.: 30–23Kiállítások: 6, ill. 10 percHétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Szabó Edina: –
Remekül kézilabdázott csapatom és az utolsó pillanatig küzdött. Az érdi lányok már sokszor megmutatták, hogy tudnak harcolni, ezen a párharcon most nem tudtunk túljutni, a továbbjutásra kevés esélyünk volt, de ettől függetlenül mindent megpróbáltak a játékosok, amiért dicséret illeti őket.
Továbbjutott: a Rosztov, kettős győzelemmel (60–52) az idegenbeli négygólos siker után fél lábbal már a döntőben érezhette magát, és a mérkőzés eleji 3–2-es vezetése után sem tűnt úgy, hogy izgulnia kell az orosz együttesnek.