Hatalmas küzdelemben, izgalmas döntetlent játszott az FTC az Esbjerggel

PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.10.16. 15:48
A Rosztov elleni idegenbeli győzelem után újabb izmos ellenfél, a dán Esbjerg volt a Ferencváros ellenfele a női kézi Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában. A rendkívül szoros, kiegyenlített találkozón mindkét csapat nyerhetett volna, végül igazságos döntetlen született.
Mind a két csapat nyerhetett volna, végül igazságos döntetlen született Érden (Fotó: Földi Imre) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TEAM ESBJERG (dán) 31–31 (16–16)
Érd, 1600
néző. V: Antics, Jakovljevics (szerbek)
FTC: Janurik – MALESTEIN 10 (3), Stolle 2, Grbics 1, BEHNKE 3, E. Bölk 5, Márton G. 3. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, KLUJBER 5, Szöllősi-Zácsik 2, Hársfalvi. Edző: Elek Gábor
ESBJERG: Eckerle – Türkoglu 1, L. Jörgensen 2, REISTAD 10 (1), Frafjord 2, BREISTÖL 7, Sanna Solberg 3. Csere: R. Poulsen (kapus), A. Jensen, Ingstad 2, M. Möller 3, K. Nielsen 1. Edző: Jesper Jensen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 13. p.: 7–8. 17. p.: 11–9. 22. p.: 14–11. 27. p.: 14–15. 38. p.: 21–19. 45. p.: 23–25. 51. p.: 28–28. 56. p.: 29–31. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Elek Gábor:
– Egy éve részese voltunk már egy hasonló mérkőzésnek, ezért pontosan ilyen meccsre számítottam, ennyi hiányzónál borzasztó erőssé tud válni egy csapat mentálisan is. Jobb védekezéssel nyerhettünk volna, de csak az utolsó öt-hat percben volt olyan a védelmünk, mint amilyennek végig lennie kellett volna.
Jesper Jensen: – Rendkívül büszke vagyok a csapatomra, hiszen hiányzókkal, többek között két balkezesünk nélkül szereztünk pontot és adtunk ki magunkból mindent.

Felderengett az egy évvel ezelőtti dániai emlék. Tavaly októberben a Ferencváros a koronavírus miatt nyolc alapembere nélkül, foghíjasan aratott szenzációs győzelmet az esbjergi Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen. Szombaton a skandinávok érkeztek Érdre megtizedelve, mindössze tíz mezőnyjátékossal és jobbszélső nélkül, így sokszor – jobb híján – a török balszélső, Beyza Türkoglu próbálkozott jobb kézzel abból a sarokból a vendégeknél. Azt viszont örömmel konstatálhatták a zöld-fehér drukkerek a bemelegítésnél, hogy a legutóbbi, Rosztov-Don elleni meccshez képest betegség után visszatért Hársfalvi Júlia és Szöllősi-Zácsik Szandra, illetve az augusztusban az olimpián vállsérülést szenvedett Szucsánszki Zitát is újra benevezték a hazaiak.

Az „emberfölényben lévő” FTC próbálta diktálni az iramot a jó ritmusban kezdődő, fordulatos és kiélezett csata elején, a védekezés azonban nem akart összeállni, nem volt elég feszes és kemény, így a vendégek rendre megtalálták a réseket. A támadójáték ezzel szemben markáns volt ferencvárosi részről, a több jó egyéni teljesítménynek és egy csaknem ötperces dán gólcsendnek köszönhetően negyedóra után sikerült is elhúznia a Ferencvárosnak. A kezdeti lendület és az összeszedett játék azonban megtört, a hazai hullámvölgyet és a hibákat gyorsan kihasználta a 4–0-s sorozattal a szünet előtt még a vezetést is átvevő Esbjerg.

A második félidőt is jó lendülettel kezdték a ferencvárosiak, és Bíró Blanka is bemutatott néhány bravúrt a kapuban. Ám hiába is gondolhattuk előzetesen, a taktikusan kézilabdázó, megtépázott dánok nem fáradtak el a hullámzó, de színvonalas küzdelemben. A 45 perc alatt kilenc gólt berámoló norvég szupertehetség, Henny Reistad tarthatatlan volt és honfitársa, Kristine Breistöl is könnyedén lőtte át a hazai falat. Egyszerűen nem akart összeállni az FTC védelme, így az utolsó öt percre fordulva is kettővel vezettek a győzelmi esélyt megérző északiak. Az utolsó három percben két pazar Bíró-megmozdulással és jó védekezéssel sikerült egyenlítenie az Elek-csapatnak, amely a 60. perc elején a vezetésért is támadhatott, de nem járt sikerrel. Időkérésük után a dánok sem tudtak betalálni és bár hat másodperccel a vége előtt Elek Gábor is időt kért és még megindulhatott a vendégkapu felé az FTC, maradt – a játék képe és a meccs alakulása alapján jogos és reális – a döntetlen.

Szombat
Brest (francia)–Podravka Koprivnica (horvát) 35–22

Vasárnap
16.00:
Borussia Dortmund (német)–CSM Bucuresti (román)
16.00:Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Rosztov-Don (orosz)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nagy küzdelemben döntetlen lett az eredmény. 31–31

60. perc: Hat másodperc van hátra, ferencvárosi időkérés.

60. perc: Sikerült megállítani a támadást, de tíz másodperccel a vége előtt még egy passza maradt a dánoknak... Breistöl lőhetett, de fölé.

60. perc: Fél perc van hátra, időt kért az Esbjerg.

59. perc: Solberg ziccerét védte Bíró, és a vezetésért támadhatott az FTC, de Grbics lövése a kapus kezében landolt.

58. perc: Reistad ezúttal elrontotta a lövését, gyorsan indult Márton, és bevágta a ziccert. 31–31

57. perc: Bíró védett ziccert, majd a másik oldalon ki más, Malestein szerezte a harmincadik Fradi-gólt, méghozzá ejtéssel. 30–31

56. perc: Ez sem jött össze... Márton jó helyzetből nagyon megnézte a bal felsőt, aztán a kapufát találta el.

56. perc: Möller találta meg a rést a védőfalon, és kissé jobbról bepattintotta. 29–31

55. perc: Végre sikerült kivédekezni egy dán támadást, Bölk azonban eladta a labdát, az egyenlítés elmaradt...

54. perc: Malesteinen semmi sem múlik, termeli a gólokat, ezúttal a legkisebb rést találta meg a kapus lába és a kapufa között. 29–30

53. perc: Irgalmatlanul jól játszik Reistad, őt kellene kivenni a játékból, de ez egyelőre lehetetlennek látszik.

52. perc: Zácsik lövését könnyen védte a kapus, a kétgólos előnyért támadtak a dánok. Egészen passzívig, majd Reistad óriási góllal javította a statisztikáját. 28–30

51. perc: Megint Jörgensent hozták játékba, ő pedig a jobb szélről megint bepattintotta. 28–29

51. perc: Rontottak a dánok, gyorsan indulhatott Malestein, és ki is egyenlített. 28–28

50. perc: Dán időkérés.

50. perc: Zácsik harcolt ki hetest betörés után. A hetest Malestein a kapu jobb oldalába lőtte. 27–28

49. perc: Kölcsönös rontások után jöhettek a dánok, és a jobb szélről Jörgensen talált be.26–28

47. perc: Előbb Breistöl, majd Malestein talált a kapuba, továbbra is egy góllal vezet az Esbjerg. 26–27

46. perc: Gyorsan támadott a Ferencváros, és Zácsik harcossága hozott szépítő gólt. 25–26

46. perc: Breistöl lerázta magáról a védőt, majd a magyar kapuba pattintott. 24–26

46. perc: Zácsik egészen remek passzát Behnke összeszedte, és a kapus lába között pattintott a hálóba. 24–25

45. perc: Ferencvárosi időkérés.

45. perc: Hársfalvi ejtését lekapta a kapus, Reistad pedig messziről bevágta. 23–25

44. perc: Reistad ellen egyelőre nincs orvosság, megint belőtte. 23–24

44. perc: Klujber újabb remek átlövésgóllal jelentkezett, így sikerült egyenlíteni. 23–23

43. perc: Elrontott támadás után újra vezetést szerzett a dán csapat, mert Breistölt nem lehetett megállítani. 22–23

42. perc: Reistad nagy góljával egyenlített az Esbjerg. 22–22

41. perc: Bölk nagyszerű passzából Behnke pattintott a kapuba. 22–21

40. perc: Egyenlítettek. Elrontott ferencvárosi támadás után Möller lőtt a jobb alsóba. 21–21

40. perc: Márton kihagyta a helyzetét, de másik oldalon Solberg lövését védte Bíró.

39. perc: Jörgensen lövését védte előbb Bíró, a kipattanót megszerezték a dánok, majd Breistöl lőtt nagyon nagy gólt. 21–20

38. perc: Bíró fejét találta el a labda, de szerencsére nincs gond, folytatódott a meccs. Márton labdát lopott, de nem siette el. Aztán Bölk nagy lövése a kapufáról a kapus sarkára, onnan a hálóba pattant. 21–19

37. perc: Bíró nagyszerűen védte Solberg ziccerét, majd a másik oldalon Márton gyorsan belőtte a helyzetét a jobb szélről. 20–19

36. perc: Möller lövése kijött a kapufáról, de szabaddobást kapott, így aztán Reistad két emberrel a nyakán lőhetett gólt. 19–19

35. perc: Malestein labdát lopott, és azonnal bevette a dánok üres kapuját. 19–18

35. perc: Kettős emberelőnyben a Ferencváros Mártont hozta játékba, ő pedig a hálóba pattintott. 18–18

34. perc: Türkoglu nem hagyta ott labdát a magyaroknak, ezért kiküldték két percre.

34. perc: Nem sokáig tartott az emberhátrány, Jörgensent küldték ki két percre, Bölk lövése viszont mellészállt.

33. perc: Behnke rángatta meg Reistadot, kiküldték két percre. Reistad azonnal büntetett, a kapu jobb oldalába lőtt. 17–18

32. perc: Klujber tört be, kiszorított pozícióból előtte, és ígyis utat talált a labda a kapuba. 17–17

31. perc: Breistöl tapról irgalmatlanul bevágta a jobb felsőbe. 16–17

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, döntetlenről folytatják majd. 16–16

30. perc: Az utolsó másodpercig támadott a Ferencváros, és végül Klujber lőtt gyönyörű gólt 10 méterről a bal alsóba. 16–16

30. perc: Breistöl megint megpróbálta, és irgalmatlanul nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 15–16

29. perc: Ez szép volt! Zácsiknak csináltak helyet ketten is, ő pedig a bal alsóba lőtt. 15–15

29. perc: Reistad a kapufát találta el, ideje is volt időt kérnie az FTC-nek.

28. perc: Nagyon megakadt a Fradi szekere, ezúttal sem sikerült értékelhető lövést a kapura küldeni. Több mint hat perce nem szerzett gólt a zöld-fehér csapat.

27. perc: Passzív játék a ferencvárosiaknál, majd labdavesztés után Breistöl ívelt az üres kapuba. 14–15

26. perc: Egyenlített az Esbjerg, gyors támadás végén Solberg talált be. 14–14

26. perc: Nem elég, hogy rossz lövés miatt jöhetett az Esbjerg, Klujbert visszahúzás miatt kiküldték két percre.

25. perc: Nielsen négy védő közé futott be, kapta a labdát, és be is lőtte a helyzetet. 14–13

25. perc: Zácsik lövése a blokkról lepattant, a kapus meg elkapta a labdát.

24. perc: Belül védekezésért kapott hetest az Esbjerg, Reistad számos csel után lőtt a kapuba. 14–12

24. perc: Passzívig játszott a Ferencváros, végül Klujber lőtt mellé.

23. perc: Breistöl majdnem tíz méterről próbálkozott átlövéssel, Janurik azonban kitolta a labdát a jobb felsőből.

22. perc:Klujber betörés után harcolt ki hetest, amelyet Malestein pörgetett a hálóba. 14–11

21. perc: Möller használta ki a lyukas ferencvárosi védekezést, és a bal felsőbe lőtt. 13–11

20. perc: Klujber lövése a blokkról ment mellé, majd folytatódott az akció, és megint Klujberre jött ki a lövés, ezúttal viszont a hálóban ért talajt a labda. 13–10

19. perc: Reistad megverte a védőjét, Stollét, majd bevágta a tizedik dán gólt. 12–10

18. perc: Kis gól is gól, ezúttal Klujber megpattanója surrant be a kapuba. 12–9

18. perc: Türkoglu került helyzetbe, és a jobb szélről szépen ejtett gólt. 11–9

18. perc: Időt kért az Esbjerg.

17. perc: Emberhátrányból is megy a gólszerzés a Fradinak, most Malestein egészen éles szögből lőtt a rövidbe. 11–8

17. perc: Ingstad tökéletes ziccerben a bal kapufát találta el, a kipattanó a Ferencvárosé lett.

16. perc: Kisfaludyt küldték ki két percre, Jörgensennel szabálytalankodott.

16. perc: Hatékony védekezéssel akadályozta meg a Ferencváros a dánok támadását, aztán a másik oldalon Bölk vette észre, hogy szétnyíltak előle a védők, és jól belőtte. 10–8

14. perc: Behnke beállóból a kapust találta el, a kipattanót azonban Malestein elé perdült, ő pedig a jobb felsőbe bombázott. 9–8

13. perc: Potyognak a gólok, ezúttal Emily Bölk lőtt egy óriásit átlövésből. 8–8

3. perc: Solberg kapta a jobb szélen a labdát, és remekül pörgetett a kapuba. 7–8

12. perc: Reistad 9 méterről ugrott fel, és lőtt nagy gólt, hogy aztán a másik oldalon Grbics is hatalmas góllal válaszoljon. 7–7

12. perc: Bölk hámozta át magát a védőkön, majd a szabadon érkező Stollét hozta játékba, ő pedig belőtte. 6–6

11. perc: Ingstad megint nagyon szabadon maradt, megkapta a labdát, és be is lőtte. 5–6

11. perc: Janurik védése után a gyors támadásból Behnke lőhetett volna gólt, de hetest érően állították meg. A hetest Malestein a kapu közepébe pattintotta. 5–5

10. perc: Márton labdát szerzett, Stolle viszont belemenéssel akasztotta meg a hazai akciót.

9. perc: Grbics lövés helyett passzolt, Bölk lövését pedig védte Eckerle.

9. perc: Ez nem hiányzott, Ingstad maradt teljesen egyedül, mégis belőtte. 4–5

8. perc: Jensen lövését tolta a léc fölé Janurik, az FTC támadása azonban egy rossz passz miatt meghiúsult.

7. perc: Stolle egyéni akcióból lőtt szerencsés gólt, ráadásul kiharcolt egy emberelőnyt is. 4–4

6. perc: Reistadot nem tudták megállítani a Fradi védői, kegyetlenül bevágta. 3–4

6. perc: Behnkét találták meg szépen egy passzal, ő pedig befordulás után lőtt a kapuba. 3–3

5. perc: Grbics rontása után gyorsan jöttek a dánok, Frafjord pedig a beálló pozíciójából pattintott a kapu közepébe. 2–3

4. perc: Reistad vállalt el egy átlövést, a labda aq lécről szinte a félpályáig jött vissza. Folytatták a támadást a dánok, és végül Solberg a bal szélről lőtt a bal alsóba. 2–2

3. perc: Elrontott dán támadás után Bölk csodásan lőtte ki a bal alsót. 2–1

2. perc: Előbb Grbics lövése jött ki a kapusról, majd a kipattanót Malestein lőtte mellé.

2. perc: Breistöl kapta a labdát a hatoson, befordult, és belőtte. 1–1

1. perc: Máris vezet az FTC, Bölk lőtt átlövésből a bal felsőbe. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-feketében, az Esbjerg fehér-feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

Minden bizonnyal örökké emlékezetes nap lesz a ferencvárosi női kézilabdázók életében 2020. október 11-e. A koronavírus miatt megfogyatkozó, nyolc meghatározó játékosát nélkülöző FTC szenzációs és felemelő győzelmet aratott a dán Esbjerg elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen. Szinte napra pontosan egy esztendő telt el azóta és a két együttes ezen a BL-őszön is össze­csap egymással, ezúttal Érden.

„Mindenképpen pluszt adhat nekünk az egy évvel ezelőtti, Esbjerg elleni meccsünk– mondta az FTC jobbátlövője,Klujber Katrin,aki tavaly nem tudott ott lenni társaival Dániában. –A bajban akkor is megfogták egymás kezét a lányok, mi pedig itthonról szurkoltunk nekik. Az a mérkőzés tényleg hatalmas siker volt. Most könnyebb a helyzetünk, nincs ennyi hiányzónk.”

A 22 éves, junior-világbajnok játékos kifejtette, boldogan tértek vissza a válogatottól, hiszen Portugáliát és Szlovákiát is legyőzték Európa-bajnoki selejtezőn a múlt héten.

„Nem volt sok pihenőnk, de tudjuk, nagy feladat vár ránk szombaton, teljes erővel az újabb BL-meccsre koncentráltunk az előző napokban– folytatta a balkezes lövő, aki eddig 23-szor volt eredményes az Esbjerg elleni BL-meccsein, a nemzeti csapat két Eb-kvalifikációs találkozóján pedig tizenegyszer talált be. –A válogatott szünet előtt győztünk a Rosztov-Don otthonában, ami óriási teljesítmény. Az Esbjerg elleni sem lesz könnyű mérkőzés, viszont ha a legutóbbi, Oroszországban mutatott játékot meg tudjuk ismételni és jól védekezünk, akkor megoldható a feladat. Egyénileg jók a dánok, kiváló átlövőik vannak, de minden játékelemben erősek, szóval nagyon koncentrálnunk kell – ha megtaláljuk a gyengéiket, megfoghatjuk őket. Nagy energia van bennünk a rosztovi győzelem óta, a hangulat is kiváló. Az előző BL-meccs és a válogatott selejtezők után, remélem, »felébredtem« én is, mert azt megelőzően úgy éreztem, nem olyan a játékom, mint amilyennek lennie kell, nem voltak hű de jó meccseim. Fontos, hogy erőnlétileg is jó formában és egyben vagyunk, Elek Gábor jól beosztja a munkát, a programot. Fáradtságról nem is beszélünk egymás között, mert akkor biztos ránk ragad.”

A két csapat 2020 februárjában találkozott először, a BL-ben eddig összesen négyszer küzdöttek meg, kétszer a magyar, kétszer a skandináv együttes nyert. Az elitsorozatban a negyedik idényét töltő dán csapat (a Fradi ezzel szemben már a huszonkettedik BL-idényét tapossa, és már csak két siker kell neki a 100. győztes BL-meccshez) hazája bajnokságában hét forduló után öt győzelemmel és két vereséggel az ötödik helyen áll. A női NB I-ben címvédő FTC eddig mind a négy őszi bajnokiját megnyerte, és a BL-ben is veretlen még – utóbbi rajta kívül csak a német Dortmundra, a francia Metzre és a Győrre igaz az aktuális Bajnokok Ligája-idényben.

A Ferencváros jobbszélsőjével, Anglea Malesteinnel készített videónkat ide kattintva lehet megnézni.