Lidl az FTC friss élelmiszerpartnere
V. J. 2021.05.05 19:39 Frissítve: 2021.05.05 22:15

Férfi kézi NB I: az FTC sem tudta megállítani a Szegedet

A Mol-Pick Szeged 31–23-ra legyőzte az FTC-t a férfi kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Martin Stranovskyék nyolc góllal múlták felül a Ferencvárost (Fotó: Délmagyarország/Török János)

Az élvonal második helyén álló Szeged a 6. helyen tanyázó Ferencvárost látta vendégül. A mérkőzésen a két csapat egyaránt 45 alkalommal lőtt kapura, ám a hazaiak egyrészről hatékonyabban használták ki a lehetőségeiket, másrészről Mirko Alilovic és Mikler Roland is jobban teljesített FTC-s kapuskollégáiknál.

A Szeged a mérkőzés elején 4–0-ra elhúzott, majd a 15. percben már 12–6 volt az állás. A szünetre némileg visszajöttek a meccsbe a fővárosiak, 15–10-et mutatott ekkor az eredményjelző, ám a második félidőben a hazaiak magabiztosak tudtak maradni és így behúzták a mérkőzést.

A Ferencváros legyőzésével a szegediek sorozatban negyedik sikerüket könyvelhették el, míg az FTC egymás után második mérkőzésén nem tudott két pontot szerezni.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

MOL-PICK SZEGED–FERENCVÁROS 31–23 (15–10)
Szeged, 600 néző. V: Nagy F., Turóczy
SZEGED: MIKLER – Nagy B., B. Radivojevics 4 (1), Henigman, Mackovsek 3, Bánhidi 2, KÄLLMAN 6, BOMBAC 5. Csere: Alilovic (kapus), Zsitnyikov, Bodó 3, M. Stranovsky 1, ifj. Rosta M. 3, Canellas, Sostaric 2 (2), Tóth J. 1, Szilágyi B. 1. Edző: Juan Carlos Pastor
FERENCVÁROS: Zernovic – Bujdosó 1, ÓNODI-JÁNOSKUTI 4, Andjelics 1, Füzi 2, Nagy B. 3, Kovacsics 3. Csere: Győri (kapus), Schuch, Mikita, PORDÁN 3, Prainer 3, Karai 1, Imre B. 2 (1), Turák, Szabados. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 7. p.: 6–3. 13. p.: 10–5. 20. p.: 13–6. 26. p.: 14–7. 33. p.: 17–11. 39. p.: 19–12. 45. p.: 22–16. 50. p.: 26–20. 55. p.: 29–21
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Juan Carlos Pastor: – Örültem, hogy hosszú idő után ismét közönség előtt játszhattunk. Az első félidő második fele nem tetszett, mert különösen támadásban hibáztunk sokat. A csapat forgatásánál figyelembe vettük néhány kulcsjátékosunk terhelését.
Horváth Attila: – Az első öt percben eldőlt a mérkőzés, utána csak megközelíteni tudtuk ellenfelünket. Voltak szakaszok, amikor megvalósítottuk, amit elterveztünk. Sokat tanultunk ebből a hatvan percből, a tapasztalatokat a következő hetek erőltetett menete során igyekszünk hasznosítani.

Kézilabda BOBORY BALÁZS

„Sok mindent pozitívabban láttam, ha hibáztam, kerestem, miként tudnék javítani.”

2021.06.13 17:29:12

Kézilabda RUSZNÁK GYÖRGY

Minden idők legnagyobb különbségű győzelme született az új lebonyolítás szerinti BL-döntőkben.

2021.06.09 09:42:45

Kézilabda BALLAI ATTILA

„...és onnantól, hogy erre képesek lettünk, jöttek az igazi sikerek.”

2021.06.07 23:17:52

Kézilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Kudarc után érdekesebb a helyzet, hosszabb elemzést is megérdemel, de fokozott figyelmet mindenképpen, hogyan reagálnak a vesztesek, mivel indokolnak, képesek-e hétköznapian megmagyarázni a sokszor megmagyarázhatatlant.