Férfi kézi Eb: félpályás góllal mentett pontot Oroszország

2022.01.23. 17:13
Koszorotov mentett pontot az oroszoknak (Fotó: AFP)
Oroszország döntetlent játszott (29–29) Lengyelországgal a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság pozsonyi középdöntőjének 3. fordulójában.

Az orosz válogatott kezdte jobban a mérkőzést a középdöntőben még pont nélkül álló Lengyelország ellen (7–4, 11. perc). A lengyel együttes azonban nem omlott össze, a 28. percben fordított, elsősorban a feljavuló kapusteljesítménynek köszönhetően (12–11), ezt követően az első félidőt is megnyerte (13–12).

A folytatásban is fej fej mellett haladtak a csapatok, viszont az orosz gárda a 43. percben 21–19-re vezetett. Az utolsó öt percre azonban döntetlennel fordultak (27–27). A végén a lengyelek támadtak, Michal Daszek pedig a kapuba bombázott. A jobbszélső, aki a válogatottban átlövőt is játszik, mind a hat lövését gólra váltotta a meccsen. De ezzel még nem volt vége, három másodperce maradt Oroszországnak, Szergej Koszorotov pedig a középkezdés után – négyet lépve, de nem fújtak a bírók – szinte a félpályáról elengedett lövéssel egyenlített(29–29). Érdekesség, hogy az orosz kapusok összesen három védést mutattak be a találkozón.