ICEHL: Hári János álomgólt lőtt, a Fehérvár simán győzött

2022.11.20. 19:37
Hári János parádés szóló végén volt eredményes (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) vasárnapi játéknapján a Fehérvár AV 19 – ebben az idényben először – egymást követő harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte. A Klagenfurt ellen a második harmad közepén Hári János óriási szóló végén talált be, a vége 3–1 lett a fehérváriaknak.

Az elmúlt két hét nemzetközi szünete után jó formában kapta el az ICEHL újraindulását a Fehérvár AV 19, hiszen a Vienna Capitals és a Linz otthonában is nyerni tudott, így a Klagenfurt ellen hazai pályán sorozatban harmadik bajnoki győzelmére készült. Ilyenre az előző idény rájátszása – a Villach kisöprése óta – nem volt példa, az alapszakaszban pedig legutóbb február végén volt képes hasonlóra a Volán.

Úgy indult a mérkőzés, hogy ismét lesz ilyenre példa, a fehérváriak ugyanis Gleason Fournier találatával az első harmad közepén vezetést szereztek, s jó játékkal meg is tartották az előnyt.

A második húsz percben aztán továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, s a harmad közepén szinte perceken át a Klagenfurt kapuja előtt folyt a játék, záporoztak a lövések a hazai lövések, végül Hári János valami egészen pazar szóló végén duplázta meg a fehérvári előnyt – esélyes lehet az idény legszebb fehérvári gólja címre. Ekkor 12–1 volt a kapura lövések eredménye a fehérváriak javára a második harmadban, ám pár perccel később a Klagenfurt kiszabadult a szorításból, de öt perccel a szünet előtt emberelőnybe került a Volán, és alig fél perc alatt sikerült is kihasználnia. Felálltak a fehérváriak a támadóharmadban, és Tim Campbell passza után Alex Petan jobbról a rövidbe zúdította a pakkot, 3–0.

Az utolsó felvonásban váratlanul feltámadtak a vendégek, de sokáig csak lövésekig jutottak – alaposan megdolgoztatták Olivier Roy-t a Volán kapujában. A kanadai hálóőr becsülettel állta is a rohamokat – egészen az 57. percig, amikor Rok Ticar kotort be közelről egy kipattanót. Bár a hátralévő időben kapus nélkül támadtak a vendégek, a fehérvári győzelem már nem forgott veszélyben.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA (ICEHL)

Hydro Fehérvár AV19–Klagenfurt (osztrák) 3–1
(1–0, 2–0, 0–1)
Székesfehérvár, 2324 néző. V: Trilar, Bostjan (mindketten szlovénok), Kis-Király, Váczi
FEHÉRVÁR: ROY – O’Brien, Nilsson / FOURNIER 1 (1), T. CAMPBELL (2) / Stipsicz, Szabó Dániel / Horváth M. – Magosi, Hári J. 1, Kuralt (2) / Erdély Cs., Bartalis, Petan 1 / Ambrus G., Sarauer, Terbócs / Rétfalvi, Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
KLAGENFURT: Usnik – Strong, Postma / Unterweger, Vallant / Maier, Preiml – Gomboc, Hundertpfund, Lessio / Fraser, Haudum, Bukarts / Ganahl (1), TICAR 1, Petersen / Kraus, Van Ee, Hochegger. Edző: Petri Matikainen
Kapura lövések:
32–37
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 2/1

Kevin Constantine:
– Két nagyon jó és egy nagyon rossz játékrészt láthattunk, de az első két harmad most elég volt a győzelemhez. A harmadik játékrészig nagyon keményen dolgoztunk, és nemcsak ezen a mérkőzésen, hanem a legutóbbi kettőn is. Az idényben először minden védőnk egészséges, és ez sokat segít a csapatnak, Olivier Roy pedig szenzációsan védett vasárnap is.
Petri Matikainen:
– Nyílt sisakos küzdelem zajlott a mérkőzés kezdetétől a végéig. Túlságosan könnyű gólokat engedtünk a Fehérvárnak, de hatalmas erőfeszítéseket tettünk az utolsó játékrészben, hogy egyenlíteni tudjunk. Ez nem jött össze, mert a hazai csapat jobb volt. Fegyelmezettebbnek és magabiztosabbnak kellett volna lennünk, akkor sikerülhetett volna jobb eredményt elérni.