Vb 2010: Kadhafi líbiai elnök maffiaszervezetnek nevezte a FIFA-t

2010.06.14. 16:53
Címkék
Moamer Kadhafi líbiai elnök szerint a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) olyan maffiaszervezet, amelynek célja, hogy a szegény országok játékosait gazdag országokba csábítsa, ezzel újra életre keltve a rabszolga-kereskedelmet.
„Elítélem ezt a globális, korrupt maffiaszervezetet” – mondta Kadhafi elnök az amerikai csapatok Líbiából való kivonulásának negyvenedik évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen.

„A FIFA korrupt politikája ellen harcolni kell, és harcolni is fogunk. Ez a szervezet újra életre kelti a rabszolga-kereskedelmet azzal, hogy a gazdag országok szegény nemzetek futballistáit veszik meg, edzőtáborokba viszik őket, hogy újra, még nagyobb haszonnal értékesíthetőek legyenek” – vélekedett Moamer Kadhafi.

„Milliárdokat keresnek az emberkereskedelemből. A FIFA-nak inkább segítenie kellene a szegény országokat, hogy otthont adhassanak egy világbajnokságnak, amelynek segítségével fejlődni tudnának – mondta a líbiai elnök, akinek országa rendezi meg a 2013-as Afrika-kupát.

Legfrissebb hírek

Stadionjainak állapota miatt elbukhatja a 2032-es Eb-rendezést Olaszország

Olasz labdarúgás
14 perce

Sportország: Fradi-család Esztergomban

Kézilabda
20 perce

Visszavonul Szucsánszki Zita 147-szeres válogatott kézilabdázó

Kézilabda
29 perce

Már nem Lucescu a román válogatott kapitánya

Minden más foci
32 perce

Dupla Tízes: látva a pótselejtezőket ott lenne a helyünk a világbajnokságon?

Magyar válogatott
53 perce

La Liga: nyomott áron szerezheti meg Édersont az Atlético – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
54 perce

Megvan Iga Swiatek új edzője, Nadallal és Raducanuval is dolgozott

Tenisz
1 órája

Hiába a Ligakupa-győzelem, Guardiola csak az idény végén dönt a jövőjéről

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik