Euro 2012: Érezzük a nyomást, de készen állunk - Xavi

2012.06.02. 19:28
Világbajnoki és Európa-bajnoki címvédőként sporttörténelmet írhat a spanyol labdarúgó-válogatott, ha a lengyel-ukrán közös rendezésű kontinensbajnokságon sikerülne megvédenie címét. Xavi Hernández, az együttes egyik meghatározó játékosa arról nyilatkozott, hogy érzik a csapatra nehezedő terhet, de készen állnak megfelelni a kihívásnak.

„Érezzük magunkon a nyomást, de annak ellenére szeretnénk történelmet írni a triplázással, hogy tisztában vagyunk azzal, milyen nehéz feladat vár ránk az Eb-n” – utalt Xavi az újabb Eb-trófeára. Korábban európai csapat még nem tudott egymást követő három nagy világversenyen diadalmaskodni. Xavi az újabb Eb-trófeára. Korábban európai csapat még nem tudott egymást követő három nagy világversenyen diadalmaskodni.

A Barcelona középpályása elmondta, hogy „boldogan, izgatottan és fizikailag felkészülten” utazik az Eb-re. „Készen állok a sorozatra”, mondta Xavi, aki hasonlót fogalmazott meg a spanyol keretben lévő 22 csapattársával kapcsolatban is. A spanyol keretben hét Barcelona-játékost találunk, akik közül négyet a biztos kezdők közé sorolhatunk. Xavi ezzel kapcsolatban megjegyezte: az utóbbi években ez a szám általános volt a válogatottnál, és abban bízik, hogy még sokáig hasonló lesz az arány.

A spanyol válogatott vasárnap Sevillában Kína ellen játssza utolsó Eb-felkészülési mérkőzését, az összecsapás érdekessége, hogy az ázsiaiakat az a José Antonio Camacho irányítja, akinél Xavi annak idején bemutatkozhatott a spanyol válogatottban.

„Köszönettel tartozom neki azért a mai napig, furcsa lesz Sevillában pont az ellenfél edzőjeként látnom őt.”

A 32 éves középpályás a 109 válogatottbeli fellépésére készül. A spanyolok az Eb-n az olaszokkal, az írekkel és a horvátokkal kerültek a C-csoportba.

Legfrissebb hírek

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
2 órája

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
11 órája

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
15 órája

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
16 órája

Videó: Muslera újabb hibája után győztek a spanyolok

Foci vb 2026
17 órája

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
19 órája

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 01:39

Amerikai pite: belga ólomgeneráció, folytatódó csoda és Lamine Yamal – vb-kibeszélő, 11. nap

Foci vb 2026
2026.06.22. 07:51
Ezek is érdekelhetik