Videó: Leclerc a falban kötött ki Lauda Ferrarijával Monacóban

T. D.T. D.
2022.05.15. 20:22
null
Nem megy Charles Leclerc-nek Monacóban (Fotó: AFP, archív)
Továbbra sincs szerencséje hazájában a monacói Charles Leclerc-nek. A Ferrari F1-csapatának versenyzője a Grand Pix Monaco Historique nevű, régi, legendás F1-es járgányokat felvonultató rendezvényen Niki Lauda egykori autóját, egy 1975-ös Ferrari 312-est vezethetett, azonban a célegyeneshez közeledve megcsúszott, és a falban kötött ki.
„Amikor azt hiszed, hogy már a világ összes balszerencséje elért téged Monacóban, majd elveszíted a fékeket a Rascasse-kanyarba menet az egyik legikonikusabb, történelmi Ferrariban…” – írta a történésekre reagálva a világbajnoki pontverseny éllovasa az Instagramon.

Leclerc-nek nincs szerencséje Monacóban: az F1-ben 2018-ban – még az Alfa Romeóval – nem ért célba, de mivel teljesítette a futam 90 százalékát, a 18. helyen rangsorolták. 2019-ben kiesett, míg 2021-ben technikai probléma miatt el sem rajtolhatott, pedig az első rajthelyet szerezte meg az időmérőn. 2020-ban a koronavírus-járvány következményeként nem rendezték meg a Monacói Nagydíjat. Idén május 29-én kerül sor a patinás versenyre a miniállamban.


 

Legfrissebb hírek

A Pirelli 2028-ig a Formula–1 hivatalos gumibeszállítója marad

F1
1 órája

Russell képes lehet megtörni Antonelli menetelését Spanyolországban?

F1
3 órája

Elismerte a pontatlanságot az FIA: újratárgyalják Gasly monacói büntetéseit

F1
5 órája

A Red Bull az ADUO-eredmények felülvizsgálatát kérte az FIA-tól – sajtóhír

F1
6 órája

Antonelli egy statisztikai mutatóban már Alonsót is utolérte az örökranglistán

F1
2026.06.09. 20:52

Hamilton: Újra és újra emlékeztetnem kell az embereket, hogy ki is vagyok

F1
2026.06.09. 11:25

„Nem vállalom a felelősséget” – Leclerc kifakadt a fékprobléma miatt

F1
2026.06.08. 15:34

„Bárcsak magamat okolhatnám!” – Russell nem érti, mi történik körülötte

F1
2026.06.08. 12:24
Ezek is érdekelhetik