F1: karosszériacsere Massa autóján, kihagyja a 2. edzést

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.08.25. 13:26
Csúnyán összetörte Felipe Massa a Williamsét az első belgiumi szabadedzésen, ám kissé bonyolultabb az oka annak, miért kénytelen a brazil kihagyni a második tréninget.

Felipe Massa az első szabadedzés elején csapta oda autóját a gumifalnak a Les Combes kijáratánál, a sérülés pedig annyira komoly volt a brazil Williamsén, hogy a szerelőknek a teljes karosszériát ki kellett cserélniük.az első szabadedzés elején csapta oda autóját a gumifalnak a Les Combes kijáratánál, a sérülés pedig annyira komoly volt a brazil Williamsén, hogy a szerelőknek a teljes karosszériát ki kellett cserélniük.

Bár a Williams szerelői talán el tudnának készülni a cserével a második edzés kezdetéig, egy dolog mégis útját állja annak, hogy Massa részt vegyen a délutáni gyakorláson. A szabályok szerint ugyanis ha egy autón ki kell cserélni az utascellát, az FIA-nak újra meg kell vizsgálnia a négykerekűt, amely csak akkor gurulhat ismét pályára, ha átment a gépátvételi eljáráson. Ezt viszont ma már nem teszik meg, csupán holnap reggel, így biztos, hogy Massa kihagyja a második tréninget.

Legfrissebb hírek

Fernando Alonso belengette a visszavonulását

F1
2 órája

A Pirelli 2028-ig a Formula–1 hivatalos gumibeszállítója marad

F1
5 órája

Russell képes lehet megtörni Antonelli menetelését Spanyolországban?

F1
7 órája

Elismerte a pontatlanságot az FIA: újratárgyalják Gasly monacói büntetéseit

F1
8 órája

A Red Bull az ADUO-eredmények felülvizsgálatát kérte az FIA-tól – sajtóhír

F1
10 órája

Antonelli egy statisztikai mutatóban már Alonsót is utolérte az örökranglistán

F1
2026.06.09. 20:52

Hamilton: Újra és újra emlékeztetnem kell az embereket, hogy ki is vagyok

F1
2026.06.09. 11:25

„Nem vállalom a felelősséget” – Leclerc kifakadt a fékprobléma miatt

F1
2026.06.08. 15:34
Ezek is érdekelhetik